Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Tbilisyje surengtos dvišalės Lietuvos ir Gruzijos konsultacijos

Sukurta 2017.06.12 / Atnaujinta 2017.06.12 15:41
  Tbilisyje surengtos dvišalės Lietuvos ir Gruzijos konsultacijos

  Birželio 12 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Gruzijos užsienio reikalų ministru Mikheilu Janelidze. Ministrai pirmininkavo ketvirtajam Lietuvos ir Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdžiui.  

  Tardamas įžanginį žodį, Lietuvos ministras pažymėjo, kad nuo paskutinio komisijos posėdžio 2016 m. balandį Gruzija pasiekė įspūdingų rezultatų – 2016 m. liepos 1 d. įsigaliojo Europos Sąjungos ir Gruzijos Asociacijos susitarimas, o 2017 m. kovo 28 d. – bevizis kelionių režimas Gruzijos piliečiams.

  „Džiaugiuosi, kad Gruzija žengia į priekį europinės integracijos kelyje. Linkiu išlaikyti šį reformų įgyvendinimo tempą, nebijoti kelti ir siekti naujų tikslų bei tvirtinti Gruzijos demokratiją“, – posėdžio metu teigė ministras.

  Kalbėdamas apie Gruzijos aspiracijas tapti NATO nare, L. Linkevičius pabrėžė, kad tai, jog NATO laikosi atvirų durų politikos, buvo įrodyta birželio 5 d., kai Juodkalnija prisijungė prie NATO.

  „Neabejoju, kad Gruzijos laikas narystei NATO taip pat ateis ir jam Gruzija turi būti visiškai pasirengusi. Svarbu toliau stiprinti ir gilinti NATO ir Gruzijos bendradarbiavimą bei išnaudoti visus turimus praktinius įrankius, kurie padės pasiruošti narystei“, – sakė L. Linkevičius.

  Posėdyje aptartas pasirengimas penktajam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, lapkritį vyksiančiam Briuselyje. Didelis dėmesys skirtas Lietuvos ir Gruzijos, taip pat Gruzijos ir ES ekonominio bendradarbiavimo tendencijoms, galimybėms jį toliau plėsti ir stiprinti. Lietuva pasidalino savo patirtimi strateginės komunikacijos bei kovos prieš propagandą srityje. Delegacijos aptarė Gruzijos konflikto aktualijas, sutarė toliau koordinuoti veiksmus tarptautinėse organizacijose.

  Ši dvišalė komisija įsteigta 2010 m., pasirašius Lietuvos ir Gruzijos Chartiją dėl Europos ir euroatlantinės integracijos. 2015 m. Batumyje Lietuvos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrai pasirašė atnaujintą Chartiją, numatančią toliau plėtoti ypatingą Lietuvos ir Gruzijos partnerystę ir užtikrinti ministrų vadovaujamos Komisijos veiklą bei reguliarias dvišales konsultacijas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius su Lietuvoje viešinčia Sakartvelo (Gruzijos) parlamento delegacija aptarė Sakartvelo pažangą siekiant integracijos į Europos Sąjungą ir NATO, atkreipė dėmesį į parlamento vaidmenį įgyvendinant būtinas reformas.

  Dvišaliai santykiai »
  ministras Tbilisyje.JPG

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo tarptautinėje Tbilisio konferencijoje, kur su Floridos tarptautinio universiteto atstovu Davidu Krameriu bei kitais į renginį atvykusiais politikais ir ekspertais diskutavo apie Europos saugumą.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 10-12 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Sakartvele (Gruzijoje), kur dalyvaus tarptautinėje Tbilisio konferencijoje ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  linija.jpg

  Rugpjūčio 6-7 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko lankosi Sakartvele (Gruzijoje), kur mini dešimtąsias Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metines. 

  Ministerijos naujienos »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi, Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko rugpūčio 6-7 dienomis lankysis Sakartvele (Gruzijoje), kur bus minimos 10-tosios Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metinės. Vizito tikslas – išreikšti tvirtą ir nuoseklią paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  Ministerijos naujienos »

  Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija rugpjūčio 2 dieną kreipėsi į Migracijos departamentą, siūlydama į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti asmenis, prisidėjusius prie žmogaus teisių pažeidimų okupuotose Sakartvelo (Gruzijos) teritorijose.

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata