Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM pareiškimas dėl sekmadienio balsavimo Rusijos Federacijoje

Sukurta 2018.03.19 / Atnaujinta 2018.03.19 15:02

Sekmadienį, 2018 metų kovo 18 dieną, įvykusiu balsavimu perrinktas Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas. Lietuvos užsienio reikalų ministerija apgailestaudama konstatuoja, kad vykęs procesas negali būti laikomas laisvais ir demokratiškais rinkimais. Rinkimų eiga buvo griežtai kontroliuojama, o baigtis buvo nulemta ir žinoma iš anksto.

Centrinės rinkimų komisijos sprendimas neleisti rinkimuose dalyvauti pagrindiniam valdžios kritikui A. Navalnui (remiantis politiškai motyvuotais kaltinimais ir ignoruojant Europos žmogaus teisių teismo sprendimą) reikšmingai apribojo piliečių pasirinkimą. Represiniai veiksmai prieš opozicijos veikėjus ir nevyriausybines organizacijas nuolat stiprėjo iki pat balsavimo dienos, buvo siekiama varžyti rinkimų stebėtojų veiklą. Dvi nepriklausomos europinės rinkimų stebėjimo organizacijos prieš pat rinkimus buvo įtrauktos į nepageidaujamų organizacijų sąrašą. Pranešimai apie administracinių resursų naudojimą, vietinės valdžios, biudžetinių įstaigų ar valstybės kontroliuojamų įmonių vadovų spaudimą rinkėjams plaukė iš daugelio Rusijos regionų.

Užsienio reikalų ministerija mano, kad organizuodama rinkimus Krymo aneksijos metinių dieną, Rusijos vadovybė dar kartą išreiškė panieką tarptautinės teisės principams bei Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Lietuva griežtai smerkia šiuos Rusijos Federacijos veiksmus, laiko balsavimą, vykusį aneksuotame Kryme, neteisėtu ir nepripažįsta jo rezultatų.

Naujienlaiškio prenumerata