Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM su Seimo nariais aptarta Konsulinės tarnybos veikla

Sukurta 2017.11.22 / Atnaujinta 2017.11.22 14:33
   URM su Seimo nariais aptarta Konsulinės tarnybos veikla
   URM su Seimo nariais aptarta Konsulinės tarnybos veikla
   URM su Seimo nariais aptarta Konsulinės tarnybos veikla

   Užsienio reikalų ministerijoje įvyko Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdis, kuriame aptarta Konsulinės tarnybos veikla.

   „Šiemet Lietuva švęs narystės Šengeno erdvėje dešimtmetį. Ši narystė ne tik suteikė galimybę Lietuvos piliečiams laisvai keliauti Šengeno erdvėje, bet ir pakeitė mūsų vizų tarnybą – ji tapo profesionali. Per šiuo metus Lietuvos paso indeksas pakilo į 10 vietą, tai reiškia, kad be vizų mūsų piliečiai gali nuvykti į daugiau šalių“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Pagal išduodamų Šengeno vizų skaičių tarp visų 26 Šengeno erdvės narių Lietuva yra 10 vietoje.

   Ilgą laiką buvo nusistovėjusi bendradarbiavimo su akredituotais komerciniais tarpininkais praktika. Dėl nuoseklaus Europos Sąjungos vizų politikos modernizavimo šis bendradarbiavimas nebetenka aktualumo, todėl atsisakoma akredituotų komercinių tarpininkų partnerystės. Pirmieji žingsniai žengti dar šių metų rugsėjį, pasirašius įsakymą dėl bendradarbiavimo nutraukimo su komerciniais tarpininkais Kazachstano Respublikoje ir Ukrainoje.

   „Atsirandant naujiems ES saugumo reikalavimams Šengeno vizai ir augant pateikiamų prašymų išduoti vizas skaičiui, kuriam apdoroti ne visada pakanka turimų resursų, pasitelkėme į pagalbą išorės paslaugų teikėjus. Išorės paslaugų teikėjų funkcijas aiškiai apibrėžia Europos Sąjungos reglamentai. Juos sėkmingai naudoja visos Šengeno erdvės valstybės“, – sakė L. Linkevičius.

   Šiuo metu daugiau nei pusė visų pateikiamų Šengeno vizų prašymų atvykti į Lietuvą yra priimama per išorės paslaugų teikėjus. Šiais metais išduodamų nacionalinių vizų, atvykstantiems dirbti ir studijuoti, skaičius išaugo du kartus. Daugiausiai nacionalinių vizų išduodame Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams.

   Anot ministro, atsižvelgiant į išduodamų nacionalinių vizų skaičiaus augimą būtini nacionalinių vizų išdavimo politikos pokyčiai. Būtina didinti nacionalinių vizų prieinamumą trečiųjų šalių piliečiams, pasitelkiant išorės paslaugų teikėjus valstybėse, kuriose nėra Lietuvos vizų tarnybų.

   Taip pat šiuo metu keičiami poįstatyminiai teisės aktai, reglamentuojantys nacionalinių vizų išdavimą, kuriais numatoma palengvinti administracinę naštą patikimoms, skaidrioms, nepažeidinėjančioms įstatymų įmonėms. Trečiųjų šalių piliečiams, atvykstantiems į šias įmones dirbti, nacionalinės vizos bus išduodamos taikant trumpesnes procedūras, pateikiant mažiau dokumentų. Tai leis su turimais administraciniais resursais išnagrinėti daugiau paraiškų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata