Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras: negalime pamiršti slenkančios Gruzijos regionų aneksijos

Sukurta 2017.06.11 / Atnaujinta 2017.06.11 18:15
  Užsienio reikalų ministras: negalime pamiršti slenkančios Gruzijos regionų aneksijos

  Birželio 11 dieną oficialaus vizito Gruzijoje metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vyko prie administracinės linijos su Gruzijos Abchazijos regionu. Kartu su Europos Sąjungos stebėjimo misijos Gruzijoje atstovais ministras aplankė vieną iš dviejų šiais metais uždarytų perėjimo punktų Nabakevi-Kurcha bei Engurio tiltą, jungiantį Abchaziją ir likusią Gruzijos kontroliuojamą teritoriją.  

  „Tarptautinė bendruomenė negali pamiršti, kad konfliktas, slenkanti Gruzijos regionų aneksija, tęsiasi ne atvira ugnimi, bet vis labiau atkertant dalį Gruzijos teritorijos, o pasekmes skaudžiausiai jaučia gyventojai“, – teigė ministras.

  Šių metų kovą buvo uždaryti du perėjimo punktai pagal administracinę liniją tarp Gruzijos Abchazijos regiono ir likusios Gruzijos teritorijos. Toks sprendimas neigiamai paveikė tūkstančius regiono gyventojų, tarp jų ir labiausiai pažeidžiamas visuomenes grupes – moksleivius, pagyvenusius asmenis, ligonius. Abchazijos taip vadinamoji „vadovybė“ ketina uždaryti ir dar vieną perėjimo punktą, palikdama vienintelį – per Engurio tiltą.

  L. Linkevičius išreiškė paramą ES stebėjimo misijos darbui. „Iš toli žvelgiant, situacija atrodo gana rami ir kontroliuojama, ir tai didžiąja dalimi yra būtent misijos, padedančios užtikrinti stabilumą, skatinti tarpusavio pasitikėjimą, spręsti incidentus, nuopelnas. Sunku įsivaizduoti, kokia situacija galėtų būti, jei šio objektyvaus tarptautinio stebėtojo nebūtų“, – sakė ministras.

  Neginkluota, civilinė ES stebėjimo misija Gruzijoje įkurta 2008 m. rugsėjį. Misijos mandatas apima visą Gruzijos teritoriją, tačiau iki šiol misijos stebėtojai negali patekti į okupuotas Gruzijos teritorijas. Nuo 2015 m. misijai vadovauja Lietuvos ambasadorius Kęstutis Jankauskas.  

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius su Lietuvoje viešinčia Sakartvelo (Gruzijos) parlamento delegacija aptarė Sakartvelo pažangą siekiant integracijos į Europos Sąjungą ir NATO, atkreipė dėmesį į parlamento vaidmenį įgyvendinant būtinas reformas.

  Dvišaliai santykiai »
  ministras Tbilisyje.JPG

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo tarptautinėje Tbilisio konferencijoje, kur su Floridos tarptautinio universiteto atstovu Davidu Krameriu bei kitais į renginį atvykusiais politikais ir ekspertais diskutavo apie Europos saugumą.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 10-12 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Sakartvele (Gruzijoje), kur dalyvaus tarptautinėje Tbilisio konferencijoje ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  linija.jpg

  Rugpjūčio 6-7 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko lankosi Sakartvele (Gruzijoje), kur mini dešimtąsias Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metines. 

  Ministerijos naujienos »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi, Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko rugpūčio 6-7 dienomis lankysis Sakartvele (Gruzijoje), kur bus minimos 10-tosios Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metinės. Vizito tikslas – išreikšti tvirtą ir nuoseklią paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  Ministerijos naujienos »

  Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija rugpjūčio 2 dieną kreipėsi į Migracijos departamentą, siūlydama į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti asmenis, prisidėjusius prie žmogaus teisių pažeidimų okupuotose Sakartvelo (Gruzijos) teritorijose.

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata