Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras pasveikino JAV su Nepriklausomybės diena

Sukurta 2017.07.04 / Atnaujinta 2017.07.04 08:33
  Užsienio reikalų ministras pasveikino JAV su Nepriklausomybės diena

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 4 dieną pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorių Reksą Tillersoną ir visus Amerikos žmones su šios šalies Nepriklausomybės diena. Sveikinimo laiške L. Linkevičius pažymėjo, kad JAV išlieka svarbiausiu Lietuvos strateginiu sąjungininku, užtikrinant šalies nacionalinį saugumą, akcentavo Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės ir transatlantinių ryšių svarbą.

  Ministras pasidžiaugė, kad JAV Nepriklausomybės dieną kartu su visais amerikiečiais švenčia ir gausi JAV lietuvių bendruomenė, kurios aktyvus dalyvavimas šalies politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime prisideda prie šios šalies gerovės kūrimo ir klestėjimo.

  Sveikindamas su JAV Nepriklausomybės diena L. Linkevičius pabrėžė Lietuvos pasiryžimą tęsti glaudų bendradarbiavimą su JAV kovojant su regione ir pasaulyje kylančiomis grėsmėmis ir poreikį toliau stiprinti Šiaurės Atlanto aljansą akcentuojant sąjungininkų vienybę ir euroatlantinės bendrijos svarbą.

  L. Linkevičius padėkojo už nepajudinamą JAV įsipareigojimą kolektyvinės gynybos principui ir išreiškė įsitikinimą, kad abipusiškai naudingas Lietuvos ir JAV dvišalis ir daugiašalis bendradarbiavimas prisidės prie regioninių ir globalių iššūkių sprendimo.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras pakvietė R. Tillersoną artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje, aptarti aktualius saugumo, prekybos, dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat dalyvauti kitais metais minimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventiniuose renginiuose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  www naudoti.jpg

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos generalinis konsulas Mantvydas Bekešius susitiko su Čikagos miesto meru Rahmu Emanueliu, kuriam perdavė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą apsilankyti Vilniuje.

  Atstovybių naujienos »
  kvietimas.jpg

  Liepos 20 dieną, ketvirtadienį, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Užsienio reikalų ministerijos ir JAV ambasados Vilniuje organizuojamą nuotaikingą renginį Vašingtono aikštėje „Kartu tarkime „ačiū“ JAV!“. Susirinkusius pažymėti istorinės Sumner Welles deklaracijos, kuria Jungtinės Amerikos Valstijos nepripažino Baltijos šalių okupacijos, sveikins užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »

  Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Kalifornijos valstijoje sparčiai plintančiuose miško gaisruose būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

  Konsulinės naujienos »
  tomas_razmus-6501.jpg

  Gegužės 28 – 30 dienomis Lietuvos Respublikos Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kvietimu Lietuvoje lankosi JAV Kongreso patarėjų delegacija. JAV Kongreso patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami kas dvejus metus.

  Dvišaliai santykiai »
  vizitas Ohajas.jpg

  Gegužės 23 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas Ohajo valstijos verslininkams, mokslininkams ir gydymo įstaigų atstovams pristatė Lietuvos investicinę aplinką, bendradarbiavimo galimybes prekybos, verslo, medicinos ir mokslo srityse.

  Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 17 d. susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadore Lietuvai Anne Hall. Susitikime aptarti aktualūs dvišalių Lietuvos ir JAV santykių, regioninio ir tarptautinio saugumo ir gynybos politikos klausimai, artėjantys dvišaliai susitikimai ir vizitai, pasirengimas NATO valstybių vadovų susitikimui Briuselyje.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata