Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus specialiajame ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje

Sukurta 2018.07.19 / Atnaujinta 2018.07.19 15:03

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvaus Specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eigą.

Specialiojoje BRT ES vyriausiasis Brexit derybininkas Michel Barnier pristatys naujausią informaciją apie pažangą ES- Jungtinės Karalystės derybose, Europos Komisijos ir valstybių narių atstovai apsikeis pirminėmis nuomonėmis apie liepos 12 dieną Jungtinės Karalystės Vyriausybės publikuotą Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės-ES ateities santykių. Taip pat M. Barnier pristatys ir su valstybėmis narėmis apsvarstys Europos Komisijos komunikatą dėl pasirengimo nesusitarimo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES (No-deal) scenarijui.

Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės -ES ateities santykių Jungtinė Karalystė išleido po liepos 6–7 dienos Chequers vykusio susitikimo, kuriame Jungtinės Karalystės ministrų kabinetas diskutavo dėl Brexit modelio.

Liepos 16-19 dienomis, Briuselyje vyksta derybų turas dėl Jungtinės Karalystės Išstojimo sutarties.  Šių metų birželio 29 dieną  vykusiame specialiajame Europos Vadovų Tarybos (50 str.) posėdyje buvo konstatuota nedidelė pažanga derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES. Sunkiausi klausimai – dėl Airijos sienos ir Išstojimo sutarties įgyvendinimo bei ginčų sprendimo mechanizmo – kol kas atviri.

2018 metų spalį numatoma derybų pabaiga. 2019 metų kovo 29 dieną – Jungtinės Karalystės išstojimo data (paskutinė Jungtinės Karalystės narystės ES diena). 2020 metų gruodžio 31 dieną – pereinamojo laikotarpio pabaiga.

Informacija, susijusi su Brexit derybomis ir pasekmėmis, skelbiama URM interneto svetainėje.

Jungtinės Karalystės Baltąją knygą dėl ateities santykių galima rasti čia.

Jungtinės Karalystės Baltosios knygos santrauką lietuvių kalba galima rasti čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Kovo 6 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui leisti pasitelkti išorės paslaugų teikėjus priimant užsienyje gyvenančių lietuvių prašymus gauti ar pasikeisti asmens dokumentus. Taip pat numatyta galimybė organizuoti konsulines misijas valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių. Tai nustatančioms Konsulinio statuto ir Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pataisoms dar turės pritarti Seimas.

Ministerijos naujienos »
33268919208_d6f5ba3381_z.jpg

Vasario 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos, aptarta kovo 21–22 dienomis vyksiančio Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo darbotvarkė, diskutuota dėl „Darnios Europos iki 2030 metų“ strategijos.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
42291790265_3e8e876d72_o.jpg

Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą ir svarbiausius Lietuvos interesus. 

Daugiašaliai santykiai »

Vasario 13 dieną vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta Užsienio reikalų ministerijos teiktam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Jame – ministerijų siūlymai dėl įstatymų ir kiti teisės aktų, kurie bus keičiami Lietuvoje rengiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

Europos Sąjunga »
brexit 1.jpg

Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vyriausybės pasitarime pristatė priemones, kurių Lietuvos diplomatinė tarnyba ėmėsi siekdama pasirengti artėjančiam galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

Europos Sąjunga »
A. Zananavičius.jpg

Sausio 29 dieną viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Užsienio reikalų ministerijos surengtame konsultaciniame posėdyje dėl „Brexit“ poveikio Lietuvos verslui.

Ministerijos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata