Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus specialiajame ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje

Sukurta 2018.07.19 / Atnaujinta 2018.07.19 15:03

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvaus Specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eigą.

Specialiojoje BRT ES vyriausiasis Brexit derybininkas Michel Barnier pristatys naujausią informaciją apie pažangą ES- Jungtinės Karalystės derybose, Europos Komisijos ir valstybių narių atstovai apsikeis pirminėmis nuomonėmis apie liepos 12 dieną Jungtinės Karalystės Vyriausybės publikuotą Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės-ES ateities santykių. Taip pat M. Barnier pristatys ir su valstybėmis narėmis apsvarstys Europos Komisijos komunikatą dėl pasirengimo nesusitarimo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES (No-deal) scenarijui.

Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės -ES ateities santykių Jungtinė Karalystė išleido po liepos 6–7 dienos Chequers vykusio susitikimo, kuriame Jungtinės Karalystės ministrų kabinetas diskutavo dėl Brexit modelio.

Liepos 16-19 dienomis, Briuselyje vyksta derybų turas dėl Jungtinės Karalystės Išstojimo sutarties.  Šių metų birželio 29 dieną  vykusiame specialiajame Europos Vadovų Tarybos (50 str.) posėdyje buvo konstatuota nedidelė pažanga derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES. Sunkiausi klausimai – dėl Airijos sienos ir Išstojimo sutarties įgyvendinimo bei ginčų sprendimo mechanizmo – kol kas atviri.

2018 metų spalį numatoma derybų pabaiga. 2019 metų kovo 29 dieną – Jungtinės Karalystės išstojimo data (paskutinė Jungtinės Karalystės narystės ES diena). 2020 metų gruodžio 31 dieną – pereinamojo laikotarpio pabaiga.

Informacija, susijusi su Brexit derybomis ir pasekmėmis, skelbiama URM interneto svetainėje.

Jungtinės Karalystės Baltąją knygą dėl ateities santykių galima rasti čia.

Jungtinės Karalystės Baltosios knygos santrauką lietuvių kalba galima rasti čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
20180918 Zananavicius BRT.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

Europos Sąjunga »
Zananavicius.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvavo specialiosios Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame aptarta Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eiga, įvyko valstybių narių atstovų apsikeitimas nuomonėmis apie liepos 12 dieną Jungtinės Karalystės Vyriausybės publikuotą Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės-ES ateities santykių, taip pat aptarta būtinybė ruoštis Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES be Susitarimo (No-deal). 

Europos Sąjunga »
0704barnie.jpg

Liepos 4 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku Brexit klausimais Michel Barnier ir aptarė svarbiausius Lietuvos interesus Brexit derybose – Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ir studijuojančių Jungtinėje Karalystėje teisių ir socialinių garantijų išsaugojimą, ES vienijančių principų laikymąsi, taip pat Lietuvos prioritetus dėl ES ateities santykių su Jungtine Karalyste.

Europos Sąjunga »
tomas_razmus-9602.JPG

Liepos 4 dieną į Vilnių su darbo vizitu atvyksta Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Brexit klausimais Michel Barnier.

Europos Sąjunga »
skaisgiryte.jpg

Gegužės 17 dieną Dubline, Airijoje vyko Lietuvos ir Airijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai - Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas. Konsultacijų metu buvo aptarta saugumo ir gynybos politika, hibridinės grėsmės, energetinis saugumas, padėtis Ukrainoje, Rusijos, Vakarų Balkanų bei Artimųjų Rytų klausimai.

Dvišaliai santykiai »
GAC photo .jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 14 dieną dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, kur buvo aptartas Europos Komisijos pasiūlymas dėl naujosios ES Daugiametės finansinės programos po 2020 metų. Pagal gegužės 2 dienos Komisijos siūlymą 7 metų ES biudžetą sudarytų 1,135 mlrd. eurų vertės įsipareigojimai (naujas biudžetas 3 procentais didesnis už dabartinį). Komisija kelia ambicingą tikslą – susitarti dėl naujojo Europos Sąjungos biudžeto iki 2019 metų Europos Parlamento rinkimų (gegužės mėnesį).

Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata