Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Europos Parlamento atstove Rebecca Harms

Sukurta 2018.07.18 / Atnaujinta 2018.07.19 09:59
  Viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Europos Parlamento atstove Rebecca Harms

  Viceministras Albinas Zananavičius liepos 17 dieną susitiko su Europos Parlamento pranešėja Ignalinos  atominės elektrinės (AE) uždarymo finansavimo klausimu Rebecca Harms ir aptarė klausimus, susijusius su Ignalinos AE uždarymo finansavimu, Astravo AE branduolinės saugos problematika ir Rytų partneryste.

  Viceministras A. Zananavičius padėkojo R. Harms už Europos Parlamento dėmesį ir jos asmeninį indėlį užtikrinant finansavimą Ignalinos AE uždarymui. Viceministras pasidžiaugė, kad naujoje ES Daugiametėje finansinėje programoje Ignalinos AE uždarymui yra numatyta atskira eilutė, bet kartu pažymėjo, kad Europos Komisijos siūlomas finansavimas 2021-2027 m. laikotarpiu padengtų tik apie 70 proc. finansavimo poreikį.

  R. Harms akcentavo, kad Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo procesas turi būti tęsiamas be jokių pertraukų, kadangi šis klausimas yra svarbus visam regionui, o jėgainės uždarymo naštą turėtų pasidalinti ir tos šalys, kurios yra svarbūs žaidėjai branduolinėje energetikoje ir kurioms yra naudinga, jog ši jėgainė yra uždaroma. Taip pat ji suabejojo Europos Komisijos siūlomu 20 proc. finansavimo įsipareigojimu Lietuvai.

  Aptariant Astravo AE saugos problematiką R. Harms pažymėjo, kad ES streso testai, skirti įvertinti AE atsparumą išoriniams veiksniams, savo apimtimi yra labai riboti ir neapima visų AE saugos klausimų. A. Zananavičius pažymėjo, kad nors streso testai yra svarbus ES instrumentas, turintis prisidėti prie branduolinės saugos gerinimo ne tik ES, bet ir kaimynystėje, jis negali pateikti atsakymų į tokius Lietuvos keliamus klausimus kaip aikštelės AE statybai parinkimas (vos 40 km nuo Lietuvos sostinės Vilniaus), tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimas, atsparumas sunkiojo lėktuvo kritimo poveikiui, kokybės užtikrinimas bei saugos kultūra statybos ir eksploatavimo metu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Europos Komisijos viceprezidentu energetikos klausimams Marošu Ševčovičiumi. Susitikimo metu ministras padėkojo už paramą Baltijos šalių sinchronizacijos projektui, pasidžiaugė pasiektu regioniniu susitarimu dėl jo vykdymo pradžios bei aptarė tolesnius žingsnius.

  Daugiašaliai santykiai »

  „ES streso testų kritinės rekomendacijos turi būti įgyvendintos iki Astravo AE paleidimo. Jų įgyvendinimas turi būti sąlyga tolesniam ES-Baltarusijos bendradarbiavimui. Tikimės aktyvaus Europos Komisijos įsitraukimo ir šio proceso kontrolės“, - pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas liepos 3 dieną pristatytą Astravo AE streso testų peržiūros ataskaitą.

  Dvišaliai santykiai »

  „Tenka apgailestauti, kad Baltarusija siekia legitimizuoti Astravo atominės elektrinės (AE) projektą viešųjų ryšių priemonėmis, o ne stiprindama branduolinę saugą. Tai, kad streso testų ataskaita parengta pagal Europos Sąjungos metodologiją, savaime suprantama. Tačiau tai – tik formos atitikimas. Turime kalbėti apie turinį, apie ataskaitoje pateiktą vertinimą, rekomendacijas dėl saugos stiprinimo, kurias bus privalu įgyvendinti“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas šiandien Interfax naujienų agentūros išplatintą informaciją, kad Astravo AE streso testai atitinka europinius saugos reikalavimus.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  tomas_razmus-1922.JPG

  Birželio 5 dieną Vilniuje Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Olegu Kravčenko.

  Dvišaliai santykiai »

  Balandžio 26 dieną į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandr Korol. Jam įteikta nota su prašymu kuo skubiau pateikti išsamią informaciją apie vasario 17 dienos incidentą Astravo atominėje elektrinėje (AE).

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-3879.JPG

  Balandžio 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Gruzijos ir Ukrainos parlamentų narių delegacija, kurios vizito Lietuvoje tikslas – susipažinti su energetinio saugumo klausimais. Susitikimo metu buvo aptarti Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) branduolinės saugos ir aplinkosaugos klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata