Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis

Sukurta 2019.09.11 / Atnaujinta 2019.09.11 13:56
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis

   Rugsėjo 10 dieną Lietuvo ambasada Vienoje drauge su Latvijos bei Estijos diplomatinėmis atstovybėmis iškilmingu renginiu paminėjo Baltijos kelio 30 metų sukaktį.

   „Kiekviena dabartinio taikaus gyvenimo diena yra tarsi šio kelio tęsinys, net jeigu apie tai negalvojame. Bet tam ir reikalingos tokios sukaktys, kurios leidžia prisiminti ištakas ir pajausti, kokie iš tiesų esame, iš kur atėjome, ką pasiekėme. Mes tarsi pasitikriname, ar vis dar esame teisingame kelyje, ar esame ištikimi toms vertybėms, dėl kurių anuomet važiavome į Baltijos kelią. Esame ir būsime dėkingi visiems, kurie jame stovėjo ir kurių širdys tada plakė vienu ritmu“ – iškilmingoje kalboje sakė ambasadorius Donatas Kušlys.

   Renginyje garbės svečiu dalyvavo Austrijos prezidentas Alexanderis Van der Bellenas.  „Uranijos“ kino teatre gausiai susirinkusius užsienio šalių diplomatus, Austrijos institucijų atstovus, akademinę visuomenę bei Austrijoje gyvenančius lietuvius, latvius ir estus taip pat pasveikino Latvijos ir Estijos ambasadoriai.

   Renginio metu buvo pristatytas P. Simm dokumentinis filmas „The Baltic Way”. Filme įamžinti istoriniai vaizdai renginio svečius nukėlė į šią reikšmingą istorijos akimirką, kuomet pasaulis išgirdo stiprios ir bundančios Baltijos žodžius.

   Nuotr. Harald Klemm

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Prisikeles Kristus2.jpg

   Liepos 24 dieną Lietuvos ambasadoje Austrijoje surengtos ypatingos istorinės, meninės ir kultūrinės reikšmės skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuvės į Lietuvą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius sveikindamas pareigas pradėjusį eiti Austrijos kolegą Alexanderį Schallenbergą palinkėjo jam stiprybės ir sėkmės šiame su naujais iššūkiais susijusiame atsakingame darbe.

   Dvišaliai santykiai »
   Foto.jpg

   Spalio 30 dieną Vaduce, Lichtenšteine, Lietuvos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys įteikė skiriamuosius raštus Lichtenšteino Kunigaikštystės princui paveldėtojui Alois.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   IMG_5996.jpg

   Spalio 28 dieną Vašingtone, JAV, įsikūrusiame prestižiniame Džordžtauno universitete Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Vokietijos ambasados JAV kartu su universiteto bendruomene surengė diskusiją apie 1989 metais išsivadavimo judėjimų Vidurio ir Rytų Europoje svarbą bei laisvės ir demokratijos vertybes.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Bachmanning 1.jpg

   Spalio 25 dieną Bachmanninge, Austrijoje, Lietuvos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys dalyvavo tarpukario Lietuvos parlamento pirmininko, ministro pirmininko ir teisingumo ministro Antano Tumėno atminimo lentelės atidengimo ceremonijoje.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »