Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Žmogaus teisių deklaracijos 70-mečio proga pirmą kartą organizuojamas nacionalinis forumas

Sukurta 2018.12.10 / Atnaujinta 2018.12.10 14:36
  Žmogaus teisių deklaracijos 70-mečio proga pirmą kartą organizuojamas nacionalinis forumas

  Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

  Forumo atidaryme svečius video būdu pasveikinęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priminė, kad kiekvienas savo veiksmais galime prisidėti prie žmogaus teisių gynimo ir stiprinimo.

  „Užsienio reikalų ministerija nuosekliai siekia, kad Lietuva prisiimtų ir vadovautųsi aukščiausiais tarptautiniais žmogaus teisių standartais. Kartu su pilietine visuomene, žmogaus teisių gynėjais ir valstybės institucijomis dirbame, kad šie standartai neliktų deklaracijomis, bet taptų neginčijama Lietuvos žmonių kasdienybės dalimi“, – teigė ministras, kartu išreikšdamas viltį, kad Forumas taptų kasmetiniu idėjų generatoriumi žmogaus teisių srityje.

  Nacionalinis žmogaus teisių forumas skiriamas 70-osioms Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metinėms pažymėti. Renginys pritraukė daugiau nei 60 Lietuvos ir užsienio ekspertų, visuomenininkų, žurnalistų, politikų, žmogaus teisių aktyvistų, diplomatų, verslo atstovų, moksleivių ir studentų, kurie Forumo metu diskutuos apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, manipuliavimą rinkėjais, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, mažumų teises ir reikalingus pokyčius bei sprendimus, siekiant, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėms.

  Prieš 70 metų gruodžio 10 dieną Paryžiuje, Jungtinių Tautų valstybės narės kartu priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją ir susitarė, kad užtikrinti orų ir saugų savo piliečių gyvenimą yra kiekvienos šalies pareiga. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija tapo tarptautinės žmogaus teisių teisės pagrindu ir pirmąkart pasaulio mastu priėmė bei įtvirtino prigimtinių žmogaus teisių koncepciją, jų universalų, nedalomą ir visuotinį pobūdį.

  Renginio organizatoriai – Užsienio reikalų ministerija, Seimas, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos Seimo kontrolierių įstaiga, Lietuvos neįgaliųjų forumas, Vytauto Didžiojo universitetas ir Žmogaus teisių organizacijų koalicija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  LR Seimo nuotrauka2.jpg

  Birželio 3 dieną Seime pristatyta iniciatyva atnaujinti 1975-1985 metais vykusių akademiko, iškilaus žmogaus teisių gynėjo ir disidento Andrėjaus Sacharovo klausymų tradiciją. Šeštuosius tarptautinius Sacharovo klausymus nuspręsta surengti 2020 metų gegužės 20-21 dienomis.  Pagrindinė 2020-ųjų Tarptautinių Sacharovo klausymų tema – „Praėjus 45 metams – ar įmanoma atgaivinti Helsinkio dvasią?“.

  Ministerijos naujienos »
  skai.jpg

  Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

  Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  1_MG_4335.jpg

  Lapkričio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Freedom House“ Lietuvos skyriaus vadovą Vytį Jurkonį.

  Ministerijos naujienos »
  Moterų konferencija.jpg

  Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“, kurios tikslas – sustiprinti Lietuvos institucijų ir visuomeninių moterų organizacijų gebėjimus įgyvendinti globalią darbotvarkę ir pasiruošti antrojo nacionalinio veiksmų plano rengimui.

  Ministerijos naujienos »
  IMG_7099.JPG

  Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata