Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje
  Prezidentas susitiko su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi Prezidentas susitiko su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi
  LR Prezidento Gitano Nausėdos kalba JT Klimato kaitos viršūnių susitikime LR Prezidento Gitano Nausėdos kalba JT Klimato kaitos viršūnių susitikime

  Kaip mus rasti?

  Tel. +1 212 983 9474 
  Faksas +1 212 983 9473
  El. paštas
  • EO_65wPXkAEtDva.jpg RSS Jungtinėse Tautose atidaryta paroda "Atspindžiai suskilusiame veidrodyje" apie Lietuvos žydų praeitį ir surengtas pokalbis su parodos kuratore Įkelta2020.01.23

   Sausio 23 d. Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

   Atidarydama parodą Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė priminė apie Vilniaus Gaono bei kitų iškilių litvakų svarbą ir indėlį ne tik į Lietuvos, bet ir globalią žmonijos kultūrą bei paveldą. Ambasadorė taip pat pabrėžė, kad Holokausto tragedija amžiams pakeitė Lietuvą: „Mūsų istorija įpareigoja saugoti, studijuoti ir giliau pažinti išlikusį žydų paveldą. Saugoti ir studijuoti kartu reiškia suprasti Holokausto tragedijos dydį ir praradimų mastą“ – sakė ambasadorė.

   Kitos naujienos »
  • Ieskome praktikantų.png Kviečiame atlikti praktiką LR nuolatinėje misijoje Jungtinėse Tautose Įkelta2020.01.21

   Kviečiame atlikti praktiką Lietuvos Respublikos nuolatinėje misijoje Jungtinėse Tautose 2020 m. kovo - liepos mėnesiais. 

   Kitos naujienos »
  • unicef.jpg Ambasadorė A. Plepytė išrinkta UNICEF Vykdomosios valdybos vicepirmininke Įkelta2020.01.14

   Sausio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose, ambasadorė Audra Plepytė išrinkta Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios Valdybos vicepirmininke. Lietuvos ambasadorė dirbs kartu su Bangladešo, Brazilijos, Maroko ir Šveicarijos atstovais.

   Lietuva UNICEF Vykdomosios valdybos nare trijų metų kadencijai tapo 2019 metų sausį. Valdybos veikloje Lietuva didžiausią dėmesį skiria vaikų apsaugai, patyčių prevencijai, vaikų saugumui kibernetinėje erdvėje bei moderniųjų technologijų ir inovacijų panaudojimo vaikų gerovei klausimams.

   Žmogaus teisės » Kitos naujienos »
  • Tarpininkavimas.jpg Ministras L. Linkevičius akcentavo daugiašališkumo svarbą sprendžiant globalias problemas Įkelta2019.09.26

   Rugsėjo 26 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Niujorke pasisakė Vokietijos ir Prancūzijos organizuotame renginyje dėl daugiašališkumo. Renginyje buvo pristatomos iniciatyvos, skirtos stiprinti daugiašales pastangas siekiant globalių tikslų – žiniasklaidos laisvės, kovos su klimato kaita, kibernetinio saugumo, moterų teisių užtikrinimo.

   „Negalime ignoruoti tarptautinės teisės pažeidimų, agresijos, nebaudžiamumo, turime dirbti kartu siekiant stiprinti daugiašalį bendradarbiavimą“, – teigė užsienio reikalų ministras.

   Generalinė Asamblėja » Kitos naujienos »
  • _je61074.jpg Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Įkelta2019.09.25

   Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba, pasakyta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-osios sesijos aukšto lygio bendrųjų debatų metu 2019 m. rugsėjo 26 d. Niujorke. 

   Kalbos, pareiškimai » Generalinė Asamblėja »
  • dsc_4962.jpg Prezidentas susitiko su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi Įkelta2019.09.25

   Šalies vadovas Gitanas Nausėda susitiko su Jungtinių Tautų (JT) Generaliniu Sekretoriumi António Guterresu.

   Susitikime Lietuvos Respublikos Prezidentas išsakė paramą ir pritarimą JT veiklos programai, kurios prioritetais įvardyti taikos ir saugumo palaikymas visame pasaulyje bei pagalba valstybėms, sprendžiant konfliktus. Išreikšta parama A. Guterreso inicijuotai JT reformai, kuria siekiama pokyčių taikos ir saugumo, organizacijos vystymosi ir valdymo sistemose.

   Generalinė Asamblėja » Kitos naujienos »
  • Malio reng.jpg Ministras Linas Linkevičius pabrėžė Lietuvos indėlį užtikrinant taiką ir saugumą Malyje Įkelta2019.09.25

   Rugsėjo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasisakė aukšto lygio Jungtinių Tautų renginyje, kuriame buvo diskutuojama apie Malio ir Afrikos regiono Sahelio iššūkius bei priemones, kurių reikia imtis kovoje su ekstremistinių grupių radikalių ideologijų sklaida.

   „Jaunų žmonių bedarbystė, migracija, nepakankamas moterų įgalinimas ir daug kitų faktorių kelia  įtampą tarp bendruomenių. Sahelio regiono valstybių jungtinės pajėgos deda reikšmingas pastangas kovoje su valstybių sienų nepaisančiomis grėsmėmis, tačiau privalu pastangas didinti ir siekti visiško saugumo užtikrinimo, atsižvelgiant į svarbiausius žmogaus teisių principus“, – teigė L. Linkevičius. Ministras pažymėjo, kad Lietuva taip pat prisideda prie taikos palaikymo Malyje ir siunčia savo karius į Jungtinių Tautų taikos palaikymo misiją MINUSMA.

   Taikos palaikymas » Generalinė Asamblėja »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata