Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

JAV Valstybės Sekretoriaus pavaduotojas Thomas A. Shannon patvirtino JAV įsipareigojimus Baltijos valstybių saugumui

Sukurta 2016.09.21 / Atnaujinta 2016.09.21 02:04

Rugsėjo 20 dieną Niujorke Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Thomu A. Shannon.

Susitikimo metu ministras pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą ir poreikį toliau stiprinti bendradarbiavimą saugumo, ekonomikos ir prekybos srityse.

Jis taip pat padėkojo už JAV indėlį į Lietuvos ir regiono saugumo stiprinimą, už JAV sprendimą prisidėti prie sustiprinto priešakinių sąjungininkų pajėgų formavimo (EFP) Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

JAV patvirtino savo įsipareigojimus Baltijos valstybių saugumui, nežiūrint į būsimų JAV Prezidento rinkimų rezultatus. „Jūs – mažos, toli esančios valstybės, tačiau esate patys tikriausi JAV sąjungininkai“,  sakė Th.Shannon.

Susitikimo metu buvo taip pat pažymėta, kad pasikeitus saugumo aplinkai, svarbu stiprinti ne tik karinės gynybos, bet ir energetinio, kibernetinio saugumo, strateginės komunikacijos pajėgumus.

Baltijos šalių ministrai padėkojo už šiandien JAV Prezidento B.Obamos JT Generalinėje Asamblėjoje kalboje atkreiptą dėmesį į demokratijos pasiekimus Baltijos valstybėse.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata