Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Jungtinės Tautos priėmė Lietuvos pateiktą rezoliuciją dėl jūroje paskandinto cheminio ginklo

Sukurta 2016.12.21 / Atnaujinta 2016.12.23 01:41
  Jungtinės Tautos priėmė Lietuvos pateiktą rezoliuciją dėl jūroje paskandinto cheminio ginklo

  Gruodžio 21 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja Niujorke vienbalsiai priėmė Lietuvos teikiamą rezoliuciją dėl tarptautinio bendradarbiavimo keičiantis informacija apie jūroje paskandintą cheminį ginklą ir jo poveikį aplinkai.

  Šia rezoliucija valstybės ir  tarptautinės organizacijos raginamos glaudžiai bendradarbiauti,  siekiant įvertinti jūrose paskandinto cheminio ginklo keliamas grėsmes žmonėms ir aplinkai. Dokumentu šalys susitarė toliau ieškoti šios problemos sprendimo būdų, bendrai įvertinti šios aplinkosauginės problemos aktualumą, didinti visuomenių informuotumą šiuo klausimu.  Rezoliucija šalys kviečiamos apsvarstyti galimybę kurti duomenų bazę,  kurioje būtų kaupiama informacija apie cheminės amunicijos skandinimo vietas, kiekius bei tipus. Valstybės taip pat skatinamos keistis informacija apie technologijas, skirtas cheminio ginklo saugiam iškėlimui ir sunaikinimui. 

  Ši rezoliucija Lietuvos iniciatyva buvo pirmąkart pateikta ir priimta 2010 metais. Paskandintos cheminės amunicijos problema ypač aktuali Baltijos jūrai, kurioje po Antrojo pasaulinio karo palaidota apie 40 tūkstančių tonų cheminio ginklo amunicijos, kurios sudėtyje apie 13 tūkst. tonų nuodingų medžiagų. Pasauliniu lygiu iki šiol trūksta teisinių instrumentų, skirtų jūrose paskandinto cheminio ginklo problematikai. Priimdama šią rezoliuciją JT Generalinė Asamblėja pripažįsta, kad jūroje paskandinta cheminio ginklo amunicija – globali aplinkosauginė problema, taip pat, kad reikia stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą jai spręsti.  

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata