Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovė išrinkta Konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo šalių narių susitikimo pirmininke

Sukurta 2019.06.25 / Atnaujinta 2019.08.07 17:09
  Lietuvos atstovė išrinkta Konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo šalių narių susitikimo pirmininke

  Birželio 25 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė išrinkta penktojo Konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo šalių narių susitikimo pirmininke. A. Plepytė – pirmoji Rytų Europos grupės atstovė, pirmininkavusi šios konvencijos šalių narių susitikimui nuo jos įsigaliojimo 2010 metais.

  Pagal Konvenciją priverstiniu dingimu laikomas valstybės pareigūnų, institucijų ar politinės organizacijos nurodymu vykdomas asmens laisvės atėmimas, areštas ar įkalinimas, nuslepiant tą faktą ir aukos buvimo vietą, siekiant, kad auka atsidurtų už įstatymo apsaugos ribų.

  Į Priverstinių dingimų komitetą 2019-2023 metų laikotarpiui išrinkti 5 nauji nepriklausomi ekspertai iš Ispanijos, Peru, Prancūzijos, Senegalo ir Vokietijos. Už Konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo įgyvendinimo monitoringą atsakingas komitetas rengia rekomendacijas šalims narėms dėl piliečių apsaugą nuo priverstinio dingimo stiprinančių priemonių.

  Konvenciją dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo yra ratifikavusios 60 šalių. Lietuva šią konvenciją ratifikavo 2013 metais.

  Naujienlaiškio prenumerata