Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Niujorke akcentavo jaunimo vaidmenį siekiant ilgalaikės taikos, susitiko su JT Generalinės Asamblėjos Pirmininke

Sukurta 2018.09.27 / Atnaujinta 2018.09.28 17:06
  Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Niujorke akcentavo jaunimo vaidmenį siekiant ilgalaikės taikos, susitiko su JT Generalinės Asamblėjos Pirmininke

  Rugsėjo 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Jungtinėse Tautose surengtame tarpininkavimo draugų grupės aukšto lygio renginyje, skirtame aptarti jaunimo vaidmenį tarpininkavimo procese.

  „Šių dienų pasaulyje jaunimas yra geriausiai prisitaikęs prie besikeičiančios aplinkos bei geriausiai supranta globalizacijos keliamus iššūkius, todėl jaunimo vaidmuo tarpininkavimo procesuose yra nepamainomas“, – teigė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Lietuva nuo 2012-ųjų metų yra tarpininkavimo draugų grupės narė. Šios grupės tikslas – skatinti tarpininkavimo kultūrą nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniais lygiais, siekti, kad tarpininkavimas kaip vienas svarbiausių konfliktų sprendimo elementų būtų įtrauktas į konfliktų prevencijos ir sprendimo strategijas.

  Niujorke L. Linkevičius taip pat susitiko su JT Generalinės Asamblėjos Prezidente Maria Fernanda Espinosa Garcés ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Ekmaru Mammadyarovu.

  Generalinės Asamblėjos Prezidentei Lietuvos užsienio reikalų ministras priminė karinius konfliktus rytų Ukrainoje ir Padniestrėje, sienų perbraižymą Gruzijoje, ir akcentavo, kad svarbu išlaikyti šiuos klausimus Jungtinių Tautų darbotvarkėje. Aptarti ir kiti Lietuvos prioritetai JT darbotvarkėje - žmogaus teisių apsauga konfliktuose, moterų įgalinimas ir lyčių lygybė, įskaitant vienodą užmokestį už vienodą darbą, žurnalistų apsauga ir žiniasklaidos laisvė bei teisės viršenybė daugiašaliuose santykiuose.

  Su Azerbaidžano užsienio reikalų ministru kalbėta apie dvišalių santykių stiprinimo galimybes, aptarta Azerbaidžano kandidatūra organizuoti EXPO tarptautinę parodą 2025 metais.  

  Naujienlaiškio prenumerata