Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Ministras L. Linkevičius dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos renginiuose Niujorke

Sukurta 2016.09.18 / Atnaujinta 2016.09.18 18:11
  Ministras L. Linkevičius dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos renginiuose Niujorke

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos sudėtyje rugsėjo 17 d. išvyksta į Niujorką dalyvauti Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 71-os sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose. Šiųmetinės Generalinės Asamblėjos bendrųjų debatų tema – 2015 m. patvirtintos Vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimas: „Darnaus vystymosi tikslai: universalus siekis pakeisti pasaulį“ (SDGs - universal push to transform our world).

  JT valstybių ir vyriausybių vadovai, kiti aukšti pareigūnai bendrųjų debatų savaitės metu aptars ir ieškos sprendimų tarptautinei bendruomenei aktualiais klausimais, tokiais kaip migracija, susitarimo dėl klimato kaitos ratifikavimo ir įgyvendinimo klausimai, kylančių grėsmių tarptautinei taikai ir saugumui prevencija ir tarpininkavimas, politinė padėtis Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, humanitarinės pagalbos teikimas Sirijai, moterų įgalinimas ir moterų seksualinio išnaudojimo pasekmės.

  Lietuvos diplomatijos vadovas dalyvaus aukšto lygio renginyje dėl didelių migrantų ir pabėgėlių srautų, kuriame bus siekiama rasti efektyvesnį būdą, kaip tarptautinė bendruomenė ir atskiros šalys narės gali veikti ir reaguoti į didelio masto pabėgėlių ir migrantų srautus.

  Užsienio reikalų ministras pristatys Lietuvos poziciją ES užsienio reikalų ministrų susitikime, dalyvaus debatuose dėl konfliktų prevencijos ir žmogaus teisių aspekto, aukšto lygio renginyje dėl veto teisės naudojimo apribojimo žiaurių nusikaltimų atveju.

  Dvišalių ministro L. Linkevičiaus susitikimų su įvairių regionų valstybių užsienio reikalų ministrais metu numatoma aptarti aktualius tarptautinės ir regioninės darbotvarkės klausimus ir galimybes stiprinti dvišalį bendradarbiavimą. Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat susitiks su JAV žydų organizacijų ir Niujorko lietuvių bendruomenės atstovais.

  Rugsėjo 17 dieną Lietuva mini narystės Jungtinėse Tautose 25-erių metų sukaktį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata