Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Ministras L.Linkevičius JT pabrėžė konfliktų prevencijos ir atsakomybės už nusikaltimus žmogiškumui svarbą

Sukurta 2016.09.23 / Atnaujinta 2016.09.23 20:11
  Ministras L.Linkevičius JT pabrėžė konfliktų prevencijos ir atsakomybės už nusikaltimus žmogiškumui svarbą

  Rugsėjo 22 dieną užsienio reikalų ministras L. Linkevičius dalyvavo JT Generalinės Asamblėjos bendrųjų debatų aukšto lygio savaitės paraštėse organizuotame Lichtenšteino ir Meksikos renginyje dėl nusikaltimų žmoniškumui prevencijos. Ministras pakartotinai išreiškė Lietuvos paramą dviem iniciatyvoms: Prancūzijos ir Meksikos iniciatyvai dėl veto teisės nenaudojimo JT Saugumo Tarybai nagrinėjant nusikaltimus žmogiškumui ir Lichtenšteino pasiūlytam taip vadinamam Elgesio kodeksui dėl JT Saugumo Tarybos veiksmų nusikaltimų žmogiškumui, genocido ir karo nusikaltimų akivaizdoje, pagal kurį visos valstybės – ne tik JT Saugumo Tarybos narės - įsipareigoja imtis ryžtingų veiksmų ir nebalsuoti prieš pasiūlymus užkirsti kelią šiems nusikaltimams.

  Ministras L.Linkevičius prisiminė Lietuvos darbo JT Saugumo Taryboje patirtį, kai nuolatinėms JT Saugumo Tarybos narėms pasinaudojus veto teise nebuvo užkirstas kelias skerdynėms Sirijoje, nebuvo pripažintas Srebrenicos genocidas, taip pat nebuvo patraukti atsakomybėn kalti dėl Ukrainoje numušto keleivinio lėktuvo MH17.  

  ''Tarptautinė bendruomenė privalo daryti visa, kad būtų užkirstas kelias masiniams nusikaltimams žmogiškumui ir apgintos tokių nusikaltimų aukos. Atsakingi už šiuos nusikaltimus turi būti patraukti atsakomybėn tam panaudojant Tarptautinį baudžiamąjį teismą ar kitus tarptautinius arba mišrius baudžiamuosius tribunolus. Nuolatinių JT ST narių turima veto teisė yra ne privilegija, o didžiulė atsakomybė- atsakomybė  ir pareiga apsaugoti žmones'' - sakė ministras. 

  Tą pačią dieną ministras dalyvavo Tarpininkavimo draugų grupės susitikime. Šiuolaikiniame pasaulyje, kur įsiliepsnoja vis daugiau konfliktų, konfliktų prevencija bei taikus jų sureguliavimas, tokiomis priemonėmis kaip tarpininkavimas, įgauna vis didesnę reikšmę. Renginyje L. Linkevičius pabrėžė išankstinio įspėjimo dėl konfliktų ir greito reagavimo svarbą. Tam reikia laiku gauti patikimą informaciją apie padėtį šalyse bei galimas grėsmes, užtikrinti glaudų valstybių, regioninių ir sub-regioninių organizacijų bendradarbiavimą su JT sekretoriatu bei tarpusavyje.

  Konfliktų prevencijai ar taikiam sureguliavimui labai svarbus moterų bei religinių bendruomenių įsitraukimas visais lygiais, taip pat sėkmės istorijų apie sureguliuotus konfliktus sklaida. 2010 m. įkurtą Tarpininkavimo draugų grupę sudaro 7 tarptautinės organizacijos ir 52 valstybės, įskaitant Lietuvą. Šios grupės tikslas – skatinti įvairių lygių tarpininkavimą, kaip vieną svarbiausių konflikto sprendimo elementų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata