Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Niujorke viešintis ministras L.Linkevičius susitiko su Palestinos ir Kosovo užsienio reikalų ministrais

Sukurta 2016.09.19 / Atnaujinta 2016.09.19 23:22
   Niujorke viešintis ministras L.Linkevičius susitiko su Palestinos ir Kosovo užsienio reikalų ministrais
   Niujorke viešintis ministras L.Linkevičius susitiko su Palestinos ir Kosovo užsienio reikalų ministrais

   Tęsdamas vizitą Niujorke rugsėjo 19 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kosovo užsienio reikalų ministru Enver Hoxhaj ir Palestinos užsienio reikalų ministru dr. Riad Malki.

   Dvišaliame susitikime su Kosovo ministru aptartas dvišalis bendradarbiavimas, Kosovo ir Europos Sąjungos santykiai, Kosovo įsitvirtinimas tarptautinėje bendrijoje.

   Susitikimo metu Lietuvos diplomatijos vadovas išreiškė paramą Kosovo ES integracijai ir pakvietė naudotis Lietuvos eurointegracine patirtimi. Ministras taip pat pabrėžė ES tarpininkaujamo Belgrado-Prištinos dialogo ir pasiektų susitarimų įgyvendinimo svarbą.

   L. Linkevičius teigiamai įvertino Europos Komisijos rekomendaciją panaikinti vizų reikalavimą Kosovo gyventojams. „Puikiai suprantame, koks svarbus laisvas keliavimas į ES kiekvienos Europos šalies gyventojams“, - teigė ministras, pabrėždamas būtinybę įgyvendinti likusius bevizio režimo reikalavimus.

   2016 m. gegužės 4 d. įvertinusi Kosovo pažangą Europos Komisija pasiūlė Kosovo piliečiams suteikti bevizį režimą, jei pasiūlymo priėmimo metu Kosovas bus ratifikavęs sienos su Juodkalnija demarkavimo sutartį ir sustiprinęs kovą su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija.

   Su Palestinos diplomatijos vadovu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, Artimųjų Rytų taikos procesas ir padėtis regione.

   Susitikime ministras L.Linkevičius pasidžiaugė teigiama dvišalių santykių su Palestina dinamika po to, kai 2013 m. buvo atidarytas Lietuvos Respublikos ryšių su Palestina biuras Ramaloje, o šiemet Palestina akreditavo savo ambasadorių Lietuvai.

   Ministras L.Linkevičius pakvietė Palestinos užsienio reikalų ministrą apsilankyti Lietuvoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata