Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Prezidentės iniciatyva – dėmesys kovai su smurtu prieš moteris Lietuvoje ir pasaulyje

Sukurta 2016.11.25 / Atnaujinta 2016.11.25 18:14
  Prezidentės iniciatyva – dėmesys kovai su smurtu prieš moteris Lietuvoje ir pasaulyje

  Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujančios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui įteiktas laiškas, raginantis tarptautinę bendruomenę stabdyti smurtą prieš moteris ir mažinti jo sukeltą ekonominę žalą. Prie šio raginimo prisidėjo ir Čilės prezidentė Michelle Bachelet.

  Pasak Prezidentės, smurtas prieš moteris yra grubus žmogaus teisių pažeidimas, paliekantis gilius randus šeimose ir ištisose visuomenėse. Tai ne tik suluošinti gyvenimai, bet ir didžiulės gydymo, teisinės, socialinės pagalbos išlaidos. Todėl smurto prieš moteris kainą sumokame visi.

  Jungtinių Tautų duomenimis, visame pasaulyje smurtas artimoje aplinkoje pasiglemžia daugiau gyvybių ir sukelia didesnę ekonominę žalą nei žmogžudystės ir karai. Globalūs smurto prieš moteris kaštai gali siekti 2 procentus pasaulio BVP. Vien Europos Sąjungoje išlaidos smurto prieš moteris pasekmėms suvaldyti siekia 225 mlrd. EUR. Ši suma daugiau nei 1,5 karto viršija metinį ES biudžetą. Ekonominės smurto prieš moteris žalos įvertinimas padeda geriau suprasti šios problemos mąstą ir efektyviau ją spręsti.

  Lietuvoje vien per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruota daugiau nei 23 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje. Nuo smurto kenčia kas trečia Lietuvos moteris.

  Lapkričio 25 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.

  Prezidentės spaudos tarnyba

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata