Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Viceministras A. Krivas dalyvavo Saugumo Tarybos aukšto lygio susitikime dėl kovos prieš terorizmo finansavimą

Sukurta 2015.12.17 / Atnaujinta 2015.12.17 23:40
  Viceministras A. Krivas dalyvavo Saugumo Tarybos aukšto lygio susitikime dėl kovos prieš terorizmo finansavimą

  Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas dalyvavo šiuo metu Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai pirmininkaujančios JAV organizuotame renginyje kovos prieš terorizmo finansavimą klausimais.

  Aukšto lygio susitikime, kuriam pirmininkavo JAV iždo sekretorius J. Lew ir pirmą kartą dalyvavo finansų ministrai, buvo aptartos ISIL izoliavimo nuo tarptautinių finansinių sistemų priemonės bei kitos tarptautinės bendruomenės pastangos kovojant prieš terorizmo finansavimą.

  Pristatydamas Lietuvos indėlį į terorizmo finansavimo užkardymą pastangų, viceministras A. Krivas pažymėjo, kad kovoje su šiuo reiškiniu būtinas globalus ir gerai koordinuotas tarptautinės bendruomenės atsakas. „Terorizmo finansavimas yra sudėtinė bendros terorizmo grėsmės dalis, todėl tuo pačiu metu būtina kovoti su teroristų verbavimu, užsienio teroristų kovotojų srautais bei neteisėtu ginklų plitimu ir užtikrinti, kad šia veikla užsiimantys asmenys neliktų nenubausti“, - kalbėjo viceministras.  

  JT Saugumo Tarybos posėdžio metu taip pat buvo priimta Al-Qaida sankcijų režimo peržiūros rezoliucija, šalia šios teroristinės organizacijos įtvirtinanti ir ISIL grėsmę, bei poreikį stiprinti tarptautinės bendruomenės kovą su terorizmo finansavimu.

  Kova prieš terorizmą yra vienas iš Lietuvos narystės JT Saugumo Taryboje prioritetų. Lietuvos pirmininkavimo JT Saugumo Tarybai metu šių metų gegužės mėnesį, pirmą kartą šios institucijos istorijoje buvo surengti vidaus reikalų ministrų debatai užsienio teroristų kovotojų klausimais. Pirmininkaudama JT Saugumo Tarybai Lietuva taip pat inicijavo rezoliuciją dėl šaulių ginklų plitimo ribojimo ir civilių apsaugos konfliktuose. Lietuva šiuo metu pirmininkauja JT Saugumo Tarybos kovos prieš terorizmą (1373) komitetui.

  Lietuva JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare išrinkta 2014-2015 metų laikotarpiui. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata