Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Silaliene.JPG

Birželio 13 d. Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke prasidėjo 10-oji JT Konvencijos dėl neįgaliųjų teisių šalių konferencija, kurios metu siekiama aptarti, kaip įtraukti neįgaliųjų teises atstovaujančias organizacijas į sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesus.

Žmogaus teisės »
GoF nuotrauka.jpg

Gegužės 3 dieną, minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną, Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke surengta diskusija apie moterų žurnalisčių, dirbančių konfliktų zonose, saugumą. „Moterys žurnalistės, kaip ir vyrai, atlieka svarbų vaidmenį informuodamos visuomenę apie padėtį karščiausiuose pasaulio taškuose. Joms teko įveikti daug stereotipų ir barjerų, norint įtvirtinti savo pozicijas šioje profesijoje, o ir šiandien jos susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos būtina spręsti, siekiant užtikrinti žurnalisčių saugumą“, – atidarydama renginį teigė Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė. Ji priminė, jog Lietuva nuosekliai rūpinasi žurnalistų apsaugos konfliktuose problematika, o Lietuvos iniciatyva 2015 metų gegužę priimta JT Saugumo Tarybos rezoliucija 2222 specifiškai atkreipia dėmesį į  "rizikas, su kuriomis savo veikloje susiduria moterys žurnalistės, žiniasklaidos profesijos atstovės ir susijęs personalas, ir šiame kontekste pabrėžia, jog sprendžiant jų saugumo konfliktų situacijose problemas, būtina atsižvelgti į lyties dimensiją“.

Žmogaus teisės »
VAW.jpg

Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujančios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui įteiktas laiškas, raginantis tarptautinę bendruomenę stabdyti smurtą prieš moteris ir mažinti jo sukeltą ekonominę žalą. Prie šio raginimo prisidėjo ir Čilės prezidentė Michelle Bachelet.

Žmogaus teisės »
MinistrasCR4.JPG

Rugsėjo 22 dieną užsienio reikalų ministras L. Linkevičius dalyvavo JT Generalinės Asamblėjos bendrųjų debatų aukšto lygio savaitės paraštėse organizuotame Lichtenšteino ir Meksikos renginyje dėl nusikaltimų žmoniškumui prevencijos. Ministras pakartotinai išreiškė Lietuvos paramą dviem iniciatyvoms: Prancūzijos ir Meksikos iniciatyvai dėl veto teisės nenaudojimo JT Saugumo Tarybai nagrinėjant nusikaltimus žmogiškumui ir Lichtenšteino pasiūlytam taip vadinamam Elgesio kodeksui dėl JT Saugumo Tarybos veiksmų nusikaltimų žmogiškumui, genocido ir karo nusikaltimų akivaizdoje, pagal kurį visos valstybės – ne tik JT Saugumo Tarybos narės - įsipareigoja imtis ryžtingų veiksmų ir nebalsuoti prieš pasiūlymus užkirsti kelią šiems nusikaltimams.

Žmogaus teisės » Taikos palaikymas »
PrezidenteGA.JPG

Ketvirtadienis, rugsėjo 22 d. (Niujorkas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą 71-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose, kuriuose diskutuojama, kaip paskatinti darnų pasaulio vystymąsi. Šiemet pradedami įgyvendinti 17 darnaus pasaulio vystymosi tikslų, kuriais iki 2030 metų siekiama įveikti skurdą ir badą, užtikrinti kokybišką švietimą ir sveikatos apsaugą, pasiekti lyčių lygybę, skatinti ekonomikos augimą, kovoti su klimato kaita.

Kalbos, pareiškimai » Žmogaus teisės » Darnus vystymasis ir klimato kaita » Generalinė Asamblėja »

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 71-osios sesijos paraštėse rugsėjo 21 d. Niujorke, JAV įvyko Šveicarijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų inicijuota diskusija „Konfliktų prevencija užtikrinant žmogaus teisių apsaugą“.

Saugumo Taryba » Žmogaus teisės »
Smurtas pries moteris.JPG

Trečiadienis, rugsėjo 21 d. (Niujorkas). Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje surengė aukšto lygio diskusiją, kuria siekiama atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į smurto prieš moteris kainą.

Žmogaus teisės »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata