Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Buvusiam Airijos ambasadoriui D. Denhamui įteiktas apdovanojimas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

Sukurta 2020.08.20 / Atnaujinta 2020.08.20 16:52
   Buvusiam Airijos ambasadoriui D. Denhamui įteiktas apdovanojimas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“
   Buvusiam Airijos ambasadoriui D. Denhamui įteiktas apdovanojimas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“
   Buvusiam Airijos ambasadoriui D. Denhamui įteiktas apdovanojimas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

   Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Dubline buvusiam Airijos ambasadoriui Lietuvoje Donalui Denhamui už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės medalis „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

   Įteikdamas apdovanojimą Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad Donalas Denhamas buvo pirmasis Airijos ambasadorius, reziduojantis Lietuvoje ir savo veikla padėjęs pagrindus geram bendradarbiavimui bei partnerystei tarp dviejų valstybių. 

   E. Meilūnas taip pat pasidžiaugė, kad buvęs ambasadorius ir dabar aktyviai prisideda prie dvišalių santykių plėtros, ypač – ekonomikos ir turizmo srityse. Praėjusiais metais Donalas Denhamas subūrė Lietuva besidominčius airius į  visuomeninę organizaciją „Lithuania-Ireland Network“.

   Donalas Denhamas, kuris vadovavo Airijos ambasadai Vilniuje 2005-2010 metais, pasidžiaugė, kad diplomatinių santykių trisdešimtmetį kitais metais minėsiančios šalys tapo labai geromis partnerėmis.  Dėkodamas  už  jo veiklos įvertinimą ambasadorius  sakė, kad ir  ateityje sieks aktyviai dalyvauti plėtojant dvišalius ryšius tarp Lietuvos ir Airijos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Airija3.jpg

   Kovo 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Airijos užsienio reikalų ir gynybos ministrą Simoną Coveney su Šv. Patriko diena ir, nepaisant pandemijos, palinkėjo kolegai bei Airijos žmonėms sveikatos, gerovės bei šventiškos nuotaikos namuose.

   Dvišaliai santykiai »

   Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje.  Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   20200918_201906.jpg

   Rugsėjo 18 dieną Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“.

   Atstovybių naujienos »
   download.jpg

   Gegužės 16 dieną įvyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje „Viskas bus gerai“, kuriame pasirodė gerai žinomi dainininkai, skaitovai, savo kūryba dalinosi poetai.

   Užsienio lietuviai »