Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis dalyvaus neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime Breste, Prancūzijoje

Sukurta 2022.01.12 / Atnaujinta 2022.01.12 18:07

Sausio 13 - 14 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Breste, Prancūzijoje, kurį rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija. Ministrai aptars blogėjančią saugumo situaciją Rytų Europoje, ES – Kinijos santykius ir rengiamas ES saugumo ir gynybos politikos gaires.

„Stebime Kremliaus bandymus perbraižyti Europos saugumo architektūros parametrus. Rusija tęsia karinių pajėgų telkimą prie rytinių Ukrainos sienų ir kelia ultimatumus Europai ir JAV, atmesdama galimybę konstruktyviai įsitraukti į darbą Normandijos formatu ar Trišalėje kontaktinėje grupėje. Situacija Baltarusijoje taip pat blogėja: režimas toliau pamina pagrindines laisves ir žmogaus teises, nesilaiko tarptautinės teisės principų, stiprina bendradarbiavimą su Rusija, taip pat  ir karinėje srityje“, – sakė ministras G. Landsbergis, prieš išvykdamas į Brestą.

Neformaliame ministrų susitikime taip pat bus kalbama apie ES – Kinijos santykius, vienašališką ekonominių ir prekybos instrumentų naudojimą kaip politinio spaudimo priemonę bei Kinijos veikimą tarptautinėse organizacijose ir daugiašalėje tarptautinėje sistemoje.

Susitikime ES užsienio reikalų ir gynybos ministrai taip pat aptars rengiamą „Strateginį kompasą“, kuris taps ambicingomis ES saugumo ir gynybos gairėmis ateinantiems 5 -10 metų.

ES užsienio reikalų ministrai susitiks su Senegalo užsienio reikalų ministre Aissata Tall-Sall ir Afrikos Sąjungos komisijos pirmininku Moussa Faki Mahamatu ir aptars vasario 17 – 18 dienomis Briuselyje vyksiantį ES – Afrikos Sąjungos viršūnių susitikimą.