Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Į Lietuvą grįžta pilietė iš Venesuelos

Sukurta 2020.10.02 / Atnaujinta 2020.10.02 17:12

Spalio 4 dieną iš Karakaso (Venesuela) į Vilnių grįžta dar viena Lietuvos pilietė, turinti perkeliamojo asmens statusą.

Asmenų perkėlimą iš Venesuelos koordinuojanti Lietuvos Respublikos ambasada Madride rūpinosi jos parvykimu – sutvarkė kelionei reikalingus dokumentus, nupirko bilietus skrydžiams.

Nuo šių metų rugpjūčio vidurio ambasada Madride į Lietuvą padėjo sugrįžti 13 perkeliamojo asmens statusą turintiems Lietuvos piliečiams, asmenims, turintiems teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę, bei jų šeimos nariams.

Venesueloje toliau gilėjant humanitarinei krizei, šiuo metu perkeliamojo asmens statusą turi 60 asmenų, dar apie 60 asmenų prašymai yra svarstomi.

Lietuvos gyventojų registro duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Manoma, kad šalyje gyvena apie 1000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
20210129_141825.jpg

Sausio 29-osios naktį, iš Venesuelos į Vilnių atskrido 13 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau ketvirtas perkėlimas, kurį, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 26 asmenys.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Naujienos »

Spalio 21 dieną Vyriausybė nutarė prašymų dėl lietuvių kilmės asmenų perkėlimo iš Venesuelos pateikimą pratęsti dar metams – iki 2021 spalio 1 dienos. Pratęsti terminą prašė Užsienio reikalų ministerija, reaguodama į Venesuelos lietuvių bendruomenės prašymus.

Dvišaliai santykiai »

Spalio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Venesuelos laikinosios vyriausybės komisaras užsienio reikalams Julio Borgesas aptarė politinę situaciją Venesueloje, ruošiantis rinkimams į Nacionalinę Asamblėją.

Dvišaliai santykiai »

Rugsėjo 15 dieną skrydžiu Karakasas-Madridas-Frankfurtas-Vilnius į Lietuvą grįžta dar 3 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Rugpjūčio 21 dieną į Lietuvą iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 perkeliamų asmenų statusą turintys asmenys.

Užsienio lietuviai »
2020-08-20_perkeliamieji asmenys (1).jpg

Rugpjūčio 21 dieną, įgyvendinant asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Perkėlimas vykdomas vadovaujantis 2019 metų birželio 1 dieną įsigaliojusiu asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymu, Vyriausybei pritarus šiame įstatyme nustatyto asmenų perkėlimo proceso pradžiai ir finansavimui. 

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai Urmas Reinsalu, Edgaras Rinkevičius ir Linas Linkevičius sveikina pereinamojo laikotarpio įtraukios vyriausybės, kuri vestų šalį link laisvų ir sąžiningų prezidento rinkimų, formavimo procesą Venesueloje.

Daugiašaliai santykiai »