Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva planuoja skirti lėšų paramai pabėgėliams

Sukurta 2021.12.07 / Atnaujinta 2021.12.07 17:41
    Lietuva planuoja skirti lėšų paramai pabėgėliams

    Gruodžio 7 dieną Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Donatas Tamulaitis dalyvavo JT Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (VPK) rengiamoje kasmetinėje įsipareigojimų konferencijoje.

    „Nauji ir užsitęsę konfliktai, globali pandemija ir klimato kaita skaudžiai paveikia pabėgėlius, priverstinai perkeltus asmenis bei kitas pažeidžiamų asmenų grupes. Svarbu užtikrinti ne tik pagalbą nukentėjusiems, tačiau ir imtis priemonių, ieškant kompleksinio problemų sprendimo“, – sakė D. Tamulaitis.

    D. Tamulaitis taip pat pabrėžė, kad dirbtinai sukelta krizė Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje ne tik parodė neraminančias tendencijas, susijusias su piktnaudžiavimu prieglobsčio sistemomis politiniais tikslais, bet ir padidino jau ir taip išaugusią humanitarinių poreikių naštą.

    Siekdama prisidėti prie JT VPK biuro pastangų, Lietuva kasmet skiria lėšų biuro vykdomoms humanitarinio atsako programoms. D. Tamulaitis informavo, kad Lietuva numato skirti 100 tūkst. eurų į 2022- metų JT VPK biudžetą.