Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

Sukurta 2021.09.23 / Atnaujinta 2021.09.23 16:26
  Lietuva Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

  Rugsėjo 23 dieną Žmogaus teisių tarybos 48-oje sesijoje Lietuva Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet dėl žmogaus teisių padėties Mianmare.

  Šiaurės ir Baltijos šalys ir toliau griežčiausiai smerkia karinį perversmą bei visų formų smurtą ir prievartą prieš Mianmaro žmones. Mianmaro karinė valdžia paraginta nutraukti nepaprastąją padėtį ir gerbti 2020 metų rinkimų rezultatus, nedelsiant paleisti visus savavališkai sulaikytus asmenis, užbaigti religinių ir etninių mažumų diskriminaciją, gerbti bei ginti žmogaus teises, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus.

  Taip pat išreikštas raginimas užtikrinti atskaitomybę už visus tarptautinius nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus ir kartu su suinteresuotomis šalimis siekti nacionalinio dialogo. Mianmaras paragintas visapusiškai bendradarbiauti su JT žmogaus teisių mechanizmais.

  Visą Šiaurės ir Baltijos šalių pareiškimo tekstą rasite čia.

  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis formatas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį žmogaus teisių stiprinimą ir kovą su žmogaus teisių pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba stebėtojos statusu bei siekia išrinkimo į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui.