Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė

Sukurta 2021.07.22 / Atnaujinta 2021.07.22 16:51
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   „Baltarusijos draugų grupės įsteigimas patvirtina JAV įsipareigojimą remti Baltarusijos laisvės kelią ir demonstruoja pasauliui, kad JAV išlieka nuosekli laisvės ir demokratijos rėmėja“, – pasakė ambasadorė A. Plepytė ir pabrėžė, kad demokratijos pergalė Baltarusijoje bus pasiekta tik tarptautinei bendruomenei veikiant kartu.

   Renginyje pasisakė Baltarusijos draugų grupės Kongrese įkūrėjai Kongreso nariai Marcy Kaptur, Bilas Keatingas, Chrisas Smithas ir Joe Wilsonas, JAV ambasadorė Baltarusijai Julie Fisher ir Vašingtone viešinti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Tsichanouskaja.

   Kongreso nariai pažymėjo, kad JAV Kongresas kryptingai sieks laisvos ir nepriklausomos Baltarusijos, nedarydamas jokių nuolaidų Lukašenkai ir užkirsdamas kelią tolimesniam režimo siautėjimui. Daug dėmesio iš Kongreso narių sulaukė ir Lietuva už savo pastangas, remiant Baltarusijos žmonių kovą už laisvę.

   S. Tsichanouskaja padėkojo visiems susirinkusiems už išreikštą paramą ir pabrėžė, kad Baltarusijos demokratinio judėjimo stiprybė yra vienybėje, o veikdami išvien jie gali įveikti persekiojimus ir represijas.

   JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė sukurta suvienyti demokratinio Baltarusijos judėjimo šalininkus bei apjungti pajėgas, siekiančias sustabdyti autoritarines represijas ir žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje bei įgyvendinti laisvus ir nepriklausomus rinkimus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

   Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
   Untitled design.png

   Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

   Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_2225.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
   info covid 2.jpg

   Baltarusijos Vyriausybės reikalavimu sumažinus Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje iki minimumo, nuo 2021 metų liepos 20 dienos Baltarusijoje vizos bus išduodamos tik išimtinais atvejais – Europos Sąjungos piliečių šeimų nariams, taip pat Baltarusijos piliečiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose ir dirbantiems Lietuvos įmonėse.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »

   Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

   Atstovybių naujienos »