Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Lenkijos diplomatai Baltarusijoje pagerbė 1863 m. sukilimo dalyvių atminimą

Sukurta 2021.01.23 / Atnaujinta 2021.01.23 12:29
  Lietuvos ir Lenkijos diplomatai Baltarusijoje pagerbė 1863 m. sukilimo dalyvių atminimą

  Sausio 22 dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcin Wojciechowski kartu pagerbė 1863 metų (Sausio) sukilimo dalyvių atminimą. Sukilimo dalyvių palaidojimo vietoje Plebanėje padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.

  Plebanėje palaidoti vienas iš sukilimo vadų Julijanas Bakšanskis, kuris per 39 savo gyvenimo metus buvo du kartus buvo išsiųstas iš Baltarusijos už aktyviai reiškiamą pilietinę poziciją, ir vis tiek kaskart sugrįždavo. Taip pat Rafalas Mališevskis, Liudvikas Jamontas ir Leopoldas Bankovskis. Jų amžinojo poilsio vietoje pastatytas paminklas.

  Bendra lietuvių, lenkų ir baltarusių kova prieš priespaudą - ne tik istorinis prisiminimas. Sukilėlių šūkis “Už jūsų ir mūsų laisvę” šiandien kaip niekada aktualus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_5154.jpg

  Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

  Dvišaliai santykiai »
  chervyen.jpg

  Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSC_5023.jpg

  Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

  Dvišaliai santykiai »

  Aut. Alicia González

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

  Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
  M. ADOMENAS.jpg

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

   

  Istorinė, kultūros diplomatija »