Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu kvietė vienytis siekiant laisvės politiniams kaliniams

Sukurta 2021.12.09 / Atnaujinta 2021.12.09 13:39

Gruodžio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu atidarė renginį „Politinių kalinių balsai“ (angl. Voices of Political Prisoners). Lietuvos ir JAV organizuota diskusija yra JAV prezidento Joe Bideno inicijuoto virtualaus „Viršūnių susitikimo už demokratiją“ dalis. Renginio metu išreikšta parama daugiau nei milijonui politinių kalinių visame pasaulyje ir pabrėžta aktyvaus tarptautinės bendruomenės įsitraukimo dėl politinių kalinių paleidimo svarba.

Ministras G. Landsbergis savo pasisakyme pažymėjo, kad, norint išsaugoti ir puoselėti demokratiją, yra tik vienas kelias –  stoti pusėje tų, kurie kenčia priespaudą bet kuriame pasaulio krašte. Pasak G. Landsbergio, visi turime jausti atsakomybę ir imtis nešti demokratijos ir laisvės fakelą už politinius kalinius, kol jie bus išlaisvinti ir prisijungs prie bendros kovos už šiuos idealus.

Pasak sekretoriaus A. Blinkeno, siekiant pasitelkti visas galimas priemones politinių kalinių išlaisvinimui, JAV artimai dirba su šalimis−partnerėmis, tokiomis kaip Lietuva, kuri yra lyderė ginant politinių kalinių teises ir demokratiją.

Renginyje kalbėję buvę politiniai kaliniai ir šiuo metu įkalintų asmenų šeimos nariai, įskaitant Baltarusijos opozicijos veikėjos Marijos Kolesnikavos seserį, pasidalino asmeninėmis istorijomis apie likimus žmonių, įkalintų vien dėl jų etninės tapatybės, religijos ar taikaus naudojimosi žmogaus teisėmis.

Lapkričio 19-20 dienomis Vilniuje vyko Užsienio reikalų ministerijos organizuotas tarptautinis aukšto lygio forumas „Demokratijos ateitis“, kurio vienas iš tikslų buvo pasiruošti „Viršūnių susitikimui už demokratiją“. Forumo metu Lietuva parengė baigiamąjį dokumentą, kuriame pagal forumo dalyvių išsakytas idėjas pateiktos rekomendacijos dėl priemonių demokratijos atsparumui stiprinti visame pasaulyje.