Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje įvykusioje ministrų konferencijoje susitarta dėl paramos Moldovai

Sukurta 2022.11.24 / Atnaujinta 2022.11.25 09:24
  Paryžiuje įvykusioje ministrų konferencijoje susitarta dėl paramos Moldovai

  Lapkričio 21 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo Paramos Moldovai platformos ministrų konferencijoje Paryžiuje, Prancūzijoje. Ja siekiama sustiprinti tarptautinę paramą Moldovai, kuri, nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios, susiduria su precedento neturinčiu pabėgėlių antplūdžiu bei dideliais ekonominiais ir energijos tiekimo sunkumais.

  „Moldovos sėkmė būtų geriausias atsakas į Rusijos spaudimą Moldovai atsisakyti pasirinkto europinio kelio“, – teigė N. Aleksiejūnas.

   Šioje konferencijoje daugiausia dėmesio buvo skirta konkrečių sprendimų rengimui ir neatidėliotinos pagalbos Moldovai teikimui energetikos srityje. Buvo siekiama rasti būdus sustiprinti Moldovos energetinį atsparumą trumpuoju ir vidutinės trukmės laikotarpiu. Pasmerkę Rusijos naudojimąsi energetika kaip šantažo ir destabilizacijos priemone, susitikimo dalyviai susitarė stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas, kad Moldovai būtų suteikta konkreti finansinė ir techninė pagalba.

  Taip pat konferencijos dalyviai išreiškė stiprų palaikymą Moldovos europinės integracijos klausimais ir teigiamai įvertino šalies pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje.

  Tai buvo 3-ioji paramos Moldovai platformos konferencija, kuriai pirmininkauja Prancūzija kartu su Vokietija ir Rumunija. Konferencijoje dalyvavo 36 valstybių partnerių užsienio reikalų ministrai ir aukšto lygio atstovai, taip pat 15 svarbiausių tarptautinių organizacijų vadovų.

  Paramos Moldovai platforma – tai tarpvyriausybinė priemonė, kuria siekiama padėti Moldovai įveikti didžiulius iššūkius, su kuriais ji susiduria Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste. Pirmosios dvi ministrų konferencijos vyko Berlyne ir Bukarešte. Kita paramos Moldovai platformos ministrų konferencija įvyks 2023 metais Moldovoje.