Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Pokalbiuose su Šiaurės šalių kolegomis G. Landsbergis kėlė paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei ir Astravo AE klausimus

Sukurta 2020.12.17 / Atnaujinta 2020.12.17 15:16

Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis telefoninio pokalbio metu su Norvegijos kolege Ine Marie Eriksen Soreide, Švedijos kolege Ann Linde ir Danijos kolega Jeppe Kofodu aptarė COVID-19 pandemijos situaciją regiono šalyse, dvišalio bendradarbiavimo aktualijas ir paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms.

Ministras G. Landsbergis taip pat pabrėžė nesaugios Astravo atominės elektrinės problemą ir būtinybę užtikrinti, kad elektros energija iš šios elektrinės nepatektų į bendrą regioninę rinką. Šiaurės šalių ministrai pagyrė Lietuvą už jos vaidmenį padedant Baltarusijos visuomenei kovoti už laisvę ir demokratiją.

Ministras G. Landsbergis telefonu jau anksčiau kalbėjosi ir su Baltijos šalių bei Suomijos užsienio reikalų ministrais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gegužės 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 38-oje sesijoje pateikė Lietuvos rekomendacijas Danijai ir Somaliui žmogaus teisių srityje.

Daugiašaliai santykiai »
107149882_1476058095934398_4418674584609782298_o.jpg

2001 metų kovo 11 dieną įkurta Norvegijos lietuvių bendruomenė šiemet mini veiklos dvidešimtmečio jubiliejų. Paminėti šią sukaktį buvo surengtas nuotolinis renginys. 

Atstovybių naujienos »

Vasario 11 dieną, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Danijoje, vienintelis anglų kalba laikraštis Danijoje „Copenhagen Post“ išleido 16 psl. priedą apie Lietuvą.  Priedas publikuotas Lietuvos-Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga ir platinamas spausdintame pavidale bei skaitmeniniame ISSUU formate.

Atstovybių naujienos »
Screenshot 2021-02-02 at 14.27.00.jpeg

Vasario 2 dieną nuotoliniu būdu vyko kasmetinis Lietuvos garbės konsulų Norvegijoje susitikimas.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė užuojautą Norvegijos užsienio reikalų ministrei Ine Marie Eriksen Søreide dėl netoli šalies sostinės Oslo gruodžio 30 dienos nuslinkusios didžiulės purvo nuošliaužos, sugriovusios devynis Asko miestelio namus ir nusinešusios mažiausiai septynių žmonių gyvybes.

Dvišaliai santykiai »

Gruodžio 30 dieną už 30 km nuo Norvegijos sostinės Oslo esančiame Asko miestelyje nuslinko purvo nuošliauža. Norvegijos policija informuoja, kad šiuo metu vietovėje vykdoma gyventojų evakuacija, yra dingusių žmonių, keli nukentėjusieji  išvežti į ligoninę.

Konsulinės naujienos »