Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankysis Graikijoje

Sukurta 2022.10.19 / Atnaujinta 2022.10.19 15:45
  Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankysis Graikijoje

  Spalio 20-21 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Atėnuose, Graikijoje, kur susitiks su Graikijos užsienio reikalų ministru Nikos Dendias.

  Lietuvos ir Graikijos ministrų susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama paramos su brutalia Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai stiprinimui bei Europos valstybių ir tarptautinės bendruomenės pastangų priešintis agresyviai Kremliaus politikai telkimui.

  Vizito Atėnuose metu taip pat ketinama aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimus, iniciatyvas dėl Europos energetinio saugumo stiprinimo, situaciją Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje, ES plėtrą, aktualius regioninio saugumo klausimus bei kitas ES ir tarptautinės darbotvarkės temas.

  G. Landsbergis  ketina pristatyti bendrą Lietuvos, Estijos ir Latvijos iniciatyvą, raginančią ES, drauge su tarptautiniais partneriais, padėti Ukrainai įsteigti Specialų tribunolą. Šis tribunolas tirtų agresijos nusikaltimą, užpildytų šiuo metu egzistuojantį teisinį vakuumą ir užtikrintų Rusijos atskaitomybę prieš Ukrainą.

  Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat susitiks su Graikijos Prezidente Katerina N. Sakellaropoulou bei lankysis Graikijos Parlamente, kur susitiks su Gynybos ir užsienio reikalų komiteto pirmininku Konstantinos Gioulekas. Vėliau G. Landsbergis dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje su Graikijos užsienio politikos ekspertais.

  Šiais metais Lietuva ir Graikija švenčia dviejų valstybių abipusio pripažinimo 100-metį ir diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį.