Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasveikino su Tarptautine žmogaus teisių diena

Sukurta 2021.12.10 / Atnaujinta 2021.12.10 12:49
   Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasveikino su Tarptautine žmogaus teisių diena
   Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasveikino su Tarptautine žmogaus teisių diena

   Gruodžio 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino ketvirtojo Nacionalinio žmogaus teisių forumo dalyvius su Tarptautine žmogaus teisių diena, palinkėdamas atvirų ir įdomių diskusijų, kuriose gimtų idėjos žmogaus teisių iššūkiams spręsti.

   „Šis forumas yra unikalus ir labai reikalingas diskusijų formatas, suburiantis įvairių nuomonių ir požiūrių žmones. Esu tikras, kad tai vienas iš geriausių būdų kalbėtis visomis aktualiomis žmogaus teisių temomis“, – sakė ministras G. Landsbergis.

   Ministras taip pat pasidžiaugė, kad forumas įtraukia visų Lietuvos regionų atstovus, sulaukiama užsienio svečių, toks sutelktumas bus reikalingas ir tarptautiniu lygiu, Lietuvai nuo sausio 1 dienos trejiems metams pradedant veiklą Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje. Lietuva kartu su užsienio partneriais turės galimybę stipriau reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus visame pasaulyje bei atkreipti dėmesį į represijas ir žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, Rusijoje, Kinijoje.

   Šiais metais forumas skirtas Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo pasirašymo dešimtmečiui paminėti. Šių metų šūkis – „Smurtą galime įveikti“. Forumo metu vyksta diskusijos apie žmogaus teisių padėtį ir aktualijas Lietuvoje bei kitose šalyse. Tarp jų ir diskusija apie Lietuvos narystę JT Žmogaus teisių taryboje 2022-2024 metais „JT Žmogaus teisių taryba: iššūkiai ir galimybės Lietuvai“.

   Lietuvos nacionalinis Žmogaus teisių forumas rengiamas kasmet nuo 2018 metų, minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną. Jį organizuoja Seimas, Užsienio reikalų ministerija, Seimo kontrolierių įstaiga, Vaiko teisių apsaugos kontrolierių įstaiga, Lygių galimybių kontrolierių tarnyba, Vytauto Didžiojo universitetas, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, Lietuvos negalios organizacijų forumas. Renginio metu visuomenė kasmet kviečiama diskutuoti apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje, žmogaus teisių aktualijas.