Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_5457.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad lietuvių kalbos puoselėjimas užsienyje – ne tik svarbus ryšio su Lietuva išlaikymo, bet ir pilietiškumo, patriotizmo ugdymo pamatas, valstybės išlikimo garantas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_4879.jpg

Rugsėjo 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Peter Sonn pasirašė Protokolą, kuriuo iš dalies keičiama 1997 metų liepos 22 dienos Lietuvos ir Vokietijos sutartis dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
DSC_4652.jpg

Rugsėjo 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priėmė Lietuvoje besilankančią Europos Komisijos koordinatorę kovai su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimui Katharina von Schnurbein. Susitikimo metu buvo aptarti kovos su antisemitizmu Europos Sąjungoje ir Lietuvos žydų tautinei bendrijai aktualūs klausimai. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »
signal-2022-09-22-195741_002.jpeg

Ministro G. Landsbergio pasisakymas Baltijos šalių vardu JT Saugumo Tarybos susitikime 2022 metų rugsėjo 22 dieną.

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
B9 2.jpg

Rugsėjo 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo „Bukarešto devintuko“ (B9) užsienio reikalų ministrų susitikime, surengtame Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), paraštėse.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
11.jpg

Šiandien, rugsėjo 19 dieną, užsienio reikalų ministras G. Landsbergis Jeilyje susitiko su universiteto (Yale University) bendruomene: prezidentu Peter Salovey, profesoriumi Timothy Snyder bei politikos mokslų studentais.

Užsienio reikalų ministro veikla »
Copy of Copy of Copy of Ministras G. Landsbergis neeilinėje ES užsienio reikalų taryboje būtina kalbėti apie naują požiūrį į išorinių sienų apsaugą(3).png

Rugsėjo 19-23 dienomis Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta į Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 77-ąją sesiją.  Vizito į Niujorką metu G.Landsbergis dalyvaus bendruosiuose Generalinės Asamblėjos debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose.

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_2461.jpg

Rugsėjo 16 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniew Rau ir aptarė regiono saugumo, paramos Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
52359776291_c4ab4bdc26_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankosi Rygoje, Latvijoje, kur susitiko su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi. Abiejų šalių diplomatijos vadovai aptarė aktualius regiono saugumo klausimus, pagalbą kovojančiai Ukrainai bei sankcijas Rusijai. G. Landsbergis taip pat informavo kolegą apie vakar įvykusį savo apsilankymą Odesoje, Ukrainoje, kur su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba aptarė Rusijos atakuojamos Zaporižios atominės elektrinės saugumo klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Copy of Copy of Copy of Ministras G. Landsbergis neeilinėje ES užsienio reikalų taryboje būtina kalbėti apie naują požiūrį į išorinių sienų apsaugą.png

Rugsėjo 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Rygoje, Latvijoje, kur kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi dalyvaus 2022 metų Baltų apdovanojimo įteikimo ceremonijoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
12.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis rugsėjo 14 dieną lankosi Odesoje (Ukraina), kur kartu su  Airijos užsienio reikalų ir gynybos ministru Simon Coveney susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Susitikime G. Landsbergis pabrėžė, kad, norint išvengti branduolinės katastrofos Europoje, būtina užtikrinti Zaporižios atominės elektrinės saugumą, o tam būtinas visiškas rusų okupacinių pajėgų išstūmimas,  kurį turėtų padėti įgyvendinti tarptautinė bendruomenė bei koalicija.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
G. Landsbergis.jpg

Rugsėjo 14 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis apsilankė Moldovoje, Kišiniove, kur susitiko su Moldovos Respublikos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicu Popescu. Susitikimo metu G. Landsbergis užtikrino tvirtą paramą Moldovos suverenitetui ir teritoriniam integralumui bei pabrėžė, kad Lietuva lieka pasirengusi tęsti humanitarinę paramą pabėgėlių priėmimui Moldovoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
NB8 Family photo.jpg

Pasibaigus vakar, rugsėjo 6 dieną, Kaune prasidėjusio Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministrų susitikimui, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad  esami iššūkiai tiek Šiaurės ir Baltijos regiono kaimynystėje, tiek pasaulyje reikalauja sutelkto atsako, kuris įmanomas tik išlaikant vienybę ir koordinuojantis pozicijas bei veiksmus tiek regiono, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_9594.jpg

Rugsėjo 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčiu Ispanijos Kongreso Užsienio reikalų komiteto pirmininku Pau Mari–Klose. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai Lietuvos ir Ispanijos santykiai, atsakas į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, parama vieningai Baltarusijos opozicijai, saugumo situacija regione bei su energetinio saugumo užtikrinimu susiję saugumo iššūkiai.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_9374.jpg

Rugsėjo 5 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Liuksemburgo premjeru Xavieru Bettelu. Susitikime taip pat dalyvavo Liuksemburgo teisingumo ir kultūros ministrė Sam Tanson ir Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Daugiau naujienų