Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius EBPO pabrėžė vieningos ir principingos pozicijos Kinijos atžvilgiu būtinybę

Sukurta 2021.12.09 / Atnaujinta 2021.12.09 07:46

Gruodžio 7-8 dienomis užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Globalios strategijos grupės susitikime, kuriame EBPO narės diskutavo apie nuotolinio darbo poveikį įvairiems ekonomikos sektoriams ir visuomenės gerovei, taip pat aptarti organizacijos bendradarbiavimo su išorės partneriais prioritetai.

Viceministras A. Pranckevičius pažymėjo šiemet patvirtintą EBPO Globalių ryšių strategiją kaip puikų pagrindą toliau skleisti EBPO standartus, gerąsias praktikas ir vertybines nuostatas, kaip demokratija, teisės viršenybė, žmogaus teisės, atvira ir skaidri rinkos ekonomika, už organizacijos ribų. Diskusijoje dėl EBPO bendradarbiavimo su Kinija, A. Pranckevičius pabrėžė solidarumo bei kalbėjimo vienu balsu, reaguojant į Kinijos taikomą ekonominį spaudimą Lietuvai, svarbą. „Augant Kinijos spaudimui prieš individualias EBPO nares, svarbi vieninga tarptautinė reakcija. EBPO, remdamasi ilgalaikėmis bendromis organizacijos vertybėmis, turėtų laikytis tvirto ir principingo požiūrio, kad politiškai motyvuotas ekonominis spaudimas yra nepriimtinas ir negali būti toleruojamas“, – sakė viceministras.

Viceministras  A. Pranckevičius taip pat išreiškė stiprią Lietuvos paramą EBPO Eurazijos konkurencingumo programai, kuri skirta skatinti demokratijos, struktūrinių reformų įgyvendinimo procesus Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės šalyse, taip pat akcentuota  organizacijos atvirumo tolesnei EBPO plėtrai svarba. „Naujų šalių stojimo procesas yra efektyviausias turimas instrumentas užtikrinti EBPO standartų sklaidą“, – pastebėjo viceministras.

EBPO Globalios strategijos grupė, tai antrasis pagal svarbą aukšto lygio EBPO forumas po Ministrų tarybos, skirtas EBPO strateginėms veiklos kryptims aptarti. EBPO priklauso 38 valstybės. Lietuva pilnateise EBPO nare tapo 2018 metų liepos 5 dieną.