Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas dalyvavo Tarptautinio religijos laisvės ir tikėjimo aljanso ministrų forume

Sukurta 2021.11.23 / Atnaujinta 2021.11.23 17:38

Lapkričio 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu dalyvavo Tarptautinio religijos laisvės ir tikėjimo aljanso (eng. International Religious Freedom or Belief Alliance, IRFBA) ministrų forume, skirtame paminėti Jungtinių Tautų (JT) deklaracijos „Dėl visų formų netolerancijos ir diskriminacijos dėl religijos ar tikėjimo panaikinimo“ 40 metų priėmimo sukakčiai. Forumą organizavo aljansui nuo šių metų sausio 1 dienos pirmininkaujantys Nyderlandai.

Viceministras M. Adomėnas pabrėžė, kad religijos ir tikėjimo laisvė yra būtina kiekvienam asmeniui kaip svarbi žmogaus orumo dalis. „Lietuva, tapdama JT Žmogaus teisių tarybos nare savanoriškai įsipareigojo tęsti savo veiklą ginant šią laisvę pasaulyje bei tuos, kurie savo rizika kovoja už kitų teises“, - sakė viceministras, kviesdamas stiprinti vienminčių valstybių partnerystę ir įvertino Aljansą, kaip puikų daugiašalio bendradarbiavimo pavydį.

Forume taip pat išreikšta būtinybė ir ryžtas daugiau dėmesio skirti religijos ir tikėjimo laisvės visame pasaulyje užtikrinimui ir stiprinimui, reaguojant į šiandien kylančius iššūkius, bei imtis tolimesnių priemonių deklaracijos tikslų įgyvendinimui.

Ministrų forumas yra svarbiausias Tarptautinio religijos laisvės ir tikėjimo aljanso metų renginys.

IRFBA buvo įkurtas 2020 metų vasario mėnesį. Aljansas siekia atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į aktualiausias žmogaus teisių problemas religijos ir tikėjimo laisvių srityje bei bendradarbiaujant siekti realių pokyčių dėl religijos persekiojamoms bendruomenėms ir jų nariams. IRFBA veikloje dalyvauja 33 valstybės, tarp kurių yra ir Lietuva.