Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vienuolikos ES valstybių narių laiškas dėl nepilnamečių politinių kalinių Baltarusijoje: Valstybė, kuri atima ateitį iš savo vaikų, neturi ateities

Sukurta 2021.06.01 / Atnaujinta 2021.06.01 11:33

Birželio 1 dieną vienuolika Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ir už jaunimo reikalus atsakingų ministrų laišku kreipėsi į ES Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borrellį ir Europos Komisijos narius, atsakingus už jaunimo reikalus, demokratiją ir vertybių sklaidą. Laiške ministrai paragino imtis veiksmų, apginant nepilnamečių politinių kalinių teises Baltarusijoje ir siekiant įkalintų ir sulaikytų nepilnamečių išlaisvinimo.

„Aliaksandro Lukašenkos režimas išnaudoja vaikus ir nepilnamečius kaip represinę spaudimo priemonę tėvams, dalyvaujantiems taikiuose protestuose prieš režimą, tačiau ir patys nepilnamečiai dažnai tampa represijų taikiniu. Valstybė, kuri atima ateitį iš savo vaikų, pati neturi ateities“, – Lietuvos inicijuotame laiške teigia 11 ES valstybių narių ministrai.

Lietuvos vardu laišką pasirašė užsienio reikalų ir socialinės apsaugos ir darbo ministrai Gabrielius Landsbergis ir Monika Navickienė.

Laiške pabrėžiama, kad politinių kalinių skaičius Baltarusijoje pasiekė dar nematytas aukštumas – virš 400, iš kurių net 7 yra nepilnamečiai:

Siarhei Hatskevich, 17 metų, nuteistas kalėti 3 metus jaunimo kolonijoje;
Dzmitry Khars, 17 metų, nuteistas kalėti 1 mėnesį Kalėjime;
Dzianis Khazei, 17 metų, nuteistas kalėti 3 metus jaunimo kolonijoje;
Eduard Kudyniuk, 17 metų,  nuteistas kalėti 3 metus jaunimo kolonijoje;
David Zbaranski, 17 metų, sulaikytas ir laikomas ikiteisminio sulaikymo centre;

Nikita Zolotarev, 17 metų, sulaikytas 2020 metų rugpjūčio 11 dieną,  16 metų amžiaus, nepaisant sunkios ligos, nuteistas kalėti 5 metus jaunimo kolonijoje;

Vital Prokharau, ką tik sukako 18 metų, septyniolikmetis sulaikytas 2021 metų vasario 8 dieną,  nuteistas kalėti 2 metus jaunimo kolonijoje.

Laiške taip pat atkreipiamas dėmesys, kad praeitą savaitę nusižudė aštuoniolikmetis Dmitry Stakhovsky, negalėdamas pakelti teisėsaugos tarnybų spaudimo dėl dalyvavimo taikiose demonstracijose. Baudžiamoji byla jam iškelta, būnant septyniolikos metų amžiaus.

Anot ministrų, tenka apgailestauti, kad minint Tarptautinę vaikų apsaugos dieną, Baltarusijoje neužtikrinama kiekvieno vaiko teisė augti saugioje aplinkoje. ES valstybių narių ministrai ragina ES Vyriausiąjį įgaliotinį ir Komisiją imtis veiksmų, keliant sulaikytų ir įkalintų nepilnamečių teisių apsaugos Baltarusijoje klausimus, aktyviau bendradarbiauti su UNICEF, nevyriausybinėmis ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis bei siekti sulaikytų nepilnamečių išlaisvinimo.

Laišką J. Borreliui ir Europos Komisijai pasirašė Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Kroatijos, Kipro, Latvijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos ir Lietuvos ministrai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_5154.jpg

Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

Dvišaliai santykiai »
chervyen.jpg

Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_5023.jpg

Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

Dvišaliai santykiai »

Aut. Alicia González

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
M. ADOMENAS.jpg

Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »