Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje aptartas NATO centro indėlis į Aljanso narių ir partnerių atsparumo stiprinimą

Sukurta 2022.06.08 / Atnaujinta 2022.06.08 10:24
  Vilniuje aptartas NATO centro indėlis į Aljanso narių ir partnerių atsparumo stiprinimą

  Birželio 7 dieną Vilniuje vyko dvidešimtasis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro, vienijančio dvylika valstybių, Valdymo komiteto posėdis, kuriam pirmininkavo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

  Viceministras E. Meilūnas pasidžiaugė, kad jau dešimt metų Lietuvoje veikiantis centras tapo tarptautiniu mastu pripažinta ir vertinama organizacija. Centras sugeba efektyviai spręsti energetinio saugumo klausimus ir teikti siūlymus valstybėms narėms bei partneriams. „Susitinkame dramatišku laikotarpiu, kuomet viena valstybė − mūsų centro narė − buvo klastingai užpulta. Ukrainai didvyriškai kovojant su Rusijos agresija mūsų parama ukrainiečiams visose srityse, įskaitant ir energetinį saugumą, yra itin svarbi“,  – pabrėžė Egidijus Meilūnas.

  Praėjusį rudenį Odesoje vykusias energetinės sistemos atsparumo stiprinimo pratybas,  kurias organizavo NATO centras, Aljansas įvertino kaip savalaikį ir reikšmingą indėlį. Regioninės Baltijos valstybių atsparumo stiprinimo energetikos srityje pratybos, kaip ir daugelis kitų centro sėkmingai įvykdytų projektų, taip pat sulaukė palankaus NATO bei kitų institucijų įvertinimo. 

  Susitikime aptartos naujos centro veiklos galimybės, grėsmės ir iššūkiai, apžvelgti 2021-2022 metų projektai,  naujos NATO narių ir partnerių saugumo stiprinimo energetikos srityje iniciatyvos bei tolimesnės veiklos tobulinimo priemonės.

  2012 metų liepos mėnesį Lietuvos iniciatyva Vilniuje įkurtas NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus, teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja pratybas bei jose dalyvauja. Centro narėmis yra Lietuva, Estija, Italija, Latvija, Prancūzija, Turkija, Sakartvelas, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Ukraina, Vokietija ir Suomija.