Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė A. Plepytė išrinkta UNICEF Vykdomosios valdybos pirmininke

Sukurta 2021.01.12 / Atnaujinta 2021.01.12 19:09
  Ambasadorė A. Plepytė išrinkta UNICEF Vykdomosios valdybos pirmininke

  Sausio 12 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorė Audra Plepytė išrinkta Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios valdybos pirmininke.

  Pirmininkavimo metu Lietuva didžiausią dėmesį skirs vaikų teisių apsaugos ir vaikų gerovės užtikrinimui, neigiamo COVID-19 pandemijos poveikio vaikams visame pasaulyje sušvelninimui, taip pat nuotolinio švietimo galimybių, moderniųjų technologijų ir inovacijų panaudojimo vaikų gerovei klausimams, patyčių prevencijai, vaikų saugumui kibernetinėje erdvėje, mergaičių lygių galimybių užtikrinimui ir vaikų su negalia teisėms.

  Lietuvos pirmininkavimas iš 36 JT valstybių narių susidedančiai UNICEF Vykdomajai valdybai vyks itin sudėtingu laikotarpiu. Dėl pandemijos pasaulyje dešimtys milijonų vaikų nelanko mokyklos ir neturi nuotolinio mokymosi galimybių, patiria maisto ir sveikatos paslaugų, įskaitant skiepijimo nuo kitų ligų, trūkumą, ženkliai išaugo ir smurto prieš vaikus artimoje aplinkoje atvejų skaičius. 

  Ambasadorė A. Plepytė UNICEF Vykdomajai valdybai pirmininkaus vienerius metus. Drauge su pirmininkaujančia Lietuva valdybos biure taip pat dirbs Kosta Rikos, Pietų Korėjos, Maroko ir Naujosios Zelandijos ambasadoriai, valdybos vicepirmininkai.

  UNICEF Vykdomoji valdyba, bendradarbiaudama su UNICEF sekretoriatu, nustato strategines JT vaikų fondo veiklos kryptis, vykdo jo veiklos priežiūrą bei kontrolę, vertina programas bei priemones, priima sprendimus dėl veiklos efektyvumo didinimo bei bendradarbiavimo su išorės partneriais.

  UNICEF yra 1946 metais JT Generalinės Asamblėjos Niujorke įkurta JT organizacija. Jos pagrindinis tikslas yra padėti labiausiai nuskriaustiems ir kenčiantiems vaikams įvairiose pasaulio valstybėse, ypač skurdžiose šalyse, teikiant maistą, drabužius, rūpinantis pasaulio vaikų sveikata ir siekiant užtikrinti visiems vaikams prieinamą mokslą.  Lietuva UNICEF Vykdomosios valdybos nare trijų metų kadencijai tapo 2019 metais.