Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė A. Plepytė: Vaikai neturi atsidurti paraštėse

Sukurta 2021.02.12 / Atnaujinta 2021.02.15 19:01
  Ambasadorė A. Plepytė: Vaikai neturi atsidurti paraštėse

  Vasario 12 dieną baigėsi keturias dienas trukusi pirmoji Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios Valdybos atnaujinta sesija, kuriai pirmininkavo Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorė Audra Plepytė.

  „Net ir COVID-19 pandemijos akivaizdoje UNICEF išliko organizacija, kuriai vaikų poreikiai svarbesni už bet kokius sunkumus. Pasišventimas sprendžiant naujus iššūkius, ieškant inovatyvių sprendimų, greitas prisitaikymas prie pasikeitusių aplinkybių yra šios organizacijos stiprybė. Žinau, kad nė vienas UNICEF darbuotojas negalės ramiai miegoti tol, kol bent vienas vaikas pasaulyje stokos sveikatos priežiūros, švietimo paslaugų, socialinės paramos ar švaraus vandens. Kad ir su kokiais iššūkiais susiduriame pasikeitusiame pasaulyje, vaikai neturi atsidurti paraštėse“, - sakė ambasadorė A. Plepytė.

  Pirmosios šiais metais Vykdomosios Valdybos sesijos metu daug dėmesio buvo skirta pasikeitusioms aplinkybėms dėl COVID-19 pandemijos, naujų iššūkių UNICEF veikloje ir padidėjusios rizikos vaikams dėl uždarytų mokyklų, sulėtėjusių vakcinavimo programų, didėjančios skurdo ir atskirties. Svarbiu sesijos akcentu tapo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovo T. Ghebreyesuso dalyvavimas pristatant PSO bendradarbiavimą su UNICEF įgyvendinant COVAX programą - sprendžiant vakcinų įsigijimo ir transportavimo klausimus. Sesijos pabaigoje įrašytą sveikinimą UNICEF perskaitė JT Generalinis Sekretorius A. Guterres.

  Sesijos metu Lietuvos atstovė pirmininkavo šešiems Vykdomosios Valdybos posėdžiams ir keturiems Vykdomosios Valdybos biuro susitikimams. Valdyba taip pat patvirtino penkis valstybių narių sutartus formalius sprendimus, apibrėžiančius tolesnę UNICEF veiklą ir finansavimo modalumus.

  Ambasadorė A. Plepytė UNICEF Vykdomosios valdybos pirmininke išrinkta sausio 12 dieną vieneriems metams.  UNICEF Vykdomoji valdyba, bendradarbiaudama su UNICEF sekretoriatu, nustato strategines JT vaikų fondo veiklos kryptis, vykdo jo veiklos priežiūrą bei kontrolę, vertina programas bei priemones, priima sprendimus dėl veiklos efektyvumo didinimo bei bendradarbiavimo su išorės partneriais. Kita Vykdomosios Valdybos sesija suplanuota birželio mėn.

  UNICEF yra 1946 metais JT Generalinės Asamblėjos Niujorke įkurta JT organizacija.. Jos pagrindinis tikslas yra padėti labiausiai nuskriaustiems ir kenčiantiems vaikams įvairiose pasaulio valstybėse, ypač skurdžiose šalyse, teikiant maistą, drabužius, rūpinantis pasaulio vaikų sveikata ir siekiant užtikrinti visiems vaikams prieinamą mokslą.  Lietuva UNICEF Vykdomosios valdybos nare trijų metų kadencijai tapo 2019 metais.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha