Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius Rytis Paulauskas pradėjo pirmininkavimą UNICEF metinei sesijai

Sukurta 2021.06.01 / Atnaujinta 2021.06.01 17:36
   Ambasadorius Rytis Paulauskas pradėjo pirmininkavimą UNICEF metinei sesijai
   Ambasadorius Rytis Paulauskas pradėjo pirmininkavimą UNICEF metinei sesijai

   Birželio 1 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas pradėjo pirmininkavimą metinei Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios Valdybos sesijai.

   „ COVID-19 pandemija paveikė visų mūsų gyvenimą, bet skaudžiausias jos pasekmes pajuto vaikai, ypač turintys negalią ar kitaip visuomenės atskirti.  Skaičiai pribloškia – dėl pandemijos uždarius mokyklas apie 1,6 milijardo vaikų negalėjo lankyti pamokų.  Pandemija pablogino ir taip sudėtingą mergaičių padėtį – išaugo diskriminacijos ir smurto atvejų skaičius, įskaitant seksualinį smurtą, išaugo priverstinių ankstyvų santuokų skaičius. Daugelis mergaičių į mokyklas jau nebegrįš “,  - sakė ambasadorius Rytis Paulauskas metinės sesijos atidarymo kalboje.

   Metinės sesijos metu bus apžvelgiama UNICEF veikla 2020 metais ir organizacijos atsakas į COVID-19 pandemijos sukurtus iššūkius. UNICEF Vykdomosios Valdybos valstybėms narėms taip pat bus pristatytas  Strateginio veiklos plano 2022-2025 m., kuris apibrėš organizacijos programas ir veiklos kryptis artimiausiems ketveriems metams, projektas. 

   „Pirmininkavimo metu ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeidžiamų visuomenės grupių apsaugai. Džiugu, kad pandemijos akivaizdoje UNICEF ne tik ieškojo inovatyvių sprendimų, siekiant užtikrinti vaikų švietimą, sveikatos priežiūros paslaugas, rutininius vaikystės skiepus, bet didelį dėmesį teikė ir psichinei vaikų sveikatai“,  - pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas.

   UNICEF Vykdomoji valdyba, bendradarbiaudama su UNICEF sekretoriatu, nustato strategines JT vaikų fondo veiklos kryptis, vykdo jo veiklos priežiūrą bei kontrolę, vertina programas bei priemones, priima sprendimus dėl veiklos efektyvumo didinimo bei bendradarbiavimo su išorės partneriais.  UNICEF taip pat yra viena pirmųjų specializuotų JT agentūrų, savo veikloje pasitelkianti naujausias technologijas – dirbtinį intelektą duomenų surinkimui ir analizei, pokalbių robotus informacijai apie COVID-19 realiu laiku teikti daugiau nei 100 pasaulio kalbų.

   UNICEF Vykdomosios valdybos sesija vyksta birželio 1-4 d.

   Ambasadorius Rytis Paulauskas UNICEF Vykdomajai valdybai pirmininkaus iki 2022 m. sausio mėn.  Lietuva UNICEF Vykdomosios valdybos nare trijų metų kadencijai tapo 2019 metais.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha