Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JT Draugų grupės pirmininkai išleido bendrą pareiškimą dėl žurnalisto Ramano Pratasevič ir Sofijos Sapegos sulaikymo

Sukurta 2021.06.08 / Atnaujinta 2021.06.08 23:38
  JT Draugų grupės pirmininkai išleido bendrą pareiškimą dėl žurnalisto Ramano Pratasevič ir Sofijos Sapegos sulaikymo

  Birželio 8 d. Lietuva kartu su Jungtinių Tautų Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkais Prancūzija ir Graikija bei grupės nariais paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofia Sapega.

  Raginame nedelsiant ir besąlygiškai paleisti Ramaną Pratasevič ir Sofia Sapega, o taip pat kitus žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, gerbti jų žmogaus teises ir pagrindines laisves. Grupės pirmininkai griežtai smerkia žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, o taip pat opozicijos narių, žmogaus teisių gynėjų ir kitų Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovų persekiojimą Baltarusijoje, prievartą prieš juos, savavališkus areštus ir neteisėtus sulaikymus. Grupės nariai smerkia bet kokį kankinimą ar žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį kaip priemonę priversti viešai prisipažinti bei išreiškia susirūpinimą dėl neseniai priimtų įstatymų dėl žiniasklaidos ir masinių renginių Baltarusijoje, kurie dar labiau įgalins smurtą ir neteisėtą baudžiamąjį persekiojimą.

  Toliau reiškiame gilų susirūpinimą dėl radikaliai blogėjančios žmogaus teisių padėties Baltarusijoje. Kartodami JT Generalinio Sekretoriaus, JT Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro ir JT specialiųjų procedūrų įgaliojimų turėtojų pareiškimus, raginame nedelsiant paleisti visus savavališkai sulaikytus asmenis, atlikti nepriklausomus ir išsamius visų įtarimų dėl žmogaus teisių pažeidimų ir piktnaudžiavimo tyrimus.

  JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė įsteigta 2016 m. Niujorke Lietuvos iniciatyva, siekiant įtvirtinti Lietuvos įdirbį žurnalistų saugumo tema JT (2015 m. gegužę priimta JT ST rezoliucija 2222) bei išlaikyti nuolatinį JT dėmesį žurnalistų saugumo temai, prisidėti prie tarptautinės bendruomenės dėmesio žurnalistų saugumui išlaikymo ir didinimo, viešinti valstybių atsakomybės užtikrinti saugią aplinką žurnalistams ir žiniasklaidos atstovams. Grupei priklauso 21 JT valstybė narė, Lietuva, Prancūzija ir Graikija jai ko-pirmininkauja.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha