Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pabrėžė valstybių pareigą užtikrinti žurnalistų saugumą

Sukurta 2020.12.09 / Atnaujinta 2020.12.10 19:32
  L. Linkevičius pabrėžė valstybių pareigą užtikrinti žurnalistų saugumą

  Gruodžio 9 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ir Nyderlandų užsienio reikalų ministerijos organizuotame  nuotoliniame susitikime, skirtame žurnalistų saugumui. Susitikimas organizuotas vykstant Pasaulinei spaudos laisvės konferencijai. 

  „Saviraiškos laisvė ir nepriklausoma žiniasklaida yra kertiniai demokratijos akmenys, todėl mūsų pareiga yra užtikrinti saugią žiniasklaidos aplinką, žurnalistų saugumą ir atsakomybę už prieš juos įvykdytus nusikaltimus. Lietuva smerkia represijas ir smurtą prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus“, – pabrėžė L. Linkevičius

  Laikinai einantis ministro pareigas L. Linkevičius tarptautinei bendruomenei dar kartą priminė susirūpinimą žmogaus teisių padėtimi Baltarusijoje bei paragino Baltarusijos valdžios institucijas susilaikyti nuo bet kokios prievartos prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, nutraukti savavališkus areštus ir sulaikymus bei veiksmingai ištirti žiniasklaidos laisvės pažeidimus.

  L. Linkevičius taip pat atkreipė dėmesį į kai kurių šalių bandymus pasinaudoti precedento neturinčia pandemijos situacija ir nustatyti nepagrįstus laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos apribojimus bei  paragino vyriausybes nuo šių žiniasklaidos laisvę ribojančių priemonių susilaikyti.

  UNESCO ir Nyderlandų gruodžio 9–10 dienomis surengtoje Pasaulinės spaudos laisvės konferencijoje  „Žurnalistika be baimės ar palankumo“ buvo patvirtintas politinis dokumentas - Hagos įsipareigojimai - kuriame pabrėžiama laisvos ir nepriklausomos spaudos bei atsakomybės už nusikaltimus prieš žurnalistus svarba.

  Naujienlaiškio prenumerata