Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos nuolatinis atsovas su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi aptarė aktualius JT veiklos klausimus

Sukurta 2021.06.09 / Atnaujinta 2021.06.09 15:41
  Lietuvos Respublikos nuolatinis atsovas su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi aptarė aktualius JT veiklos klausimus

  Birželio 8 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas Juntinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) kalbėjosi su JT Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterres.

  Lietuvos atstovas pokalbio metu akcentavo Lietuvos indėlį į tarptautinį saugumą, Lietuvos taikdariams dalyvaujant vienoje iš sudėtingiausių JT taikos palaikymo misijoje Malyje (MINUSMA). „Lietuva, dalyvaudama šioje operacijoje kartu su stipriais partneriais - Vokietija ir Prancūzija, rodo savo ryžtą užtikrinti taiką ir saugumą krizinėje padėtyje esančioje Afrikos valstybėje,“ – pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas JT Rytis Paulauskas. „Lietuva taip pat bus pasiruošusi pirmininkauti JT Generalinės Asamblėjos Pirmajam komitetui, atsakingam už tarptautinio saugumo  ir nusiginklavimo klausimus.“   

  Pokalbio metu atkreiptas JT Generalinio Sekretoriaus dėmesys į dabartinę žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje, akcentuojant Lietuvos užsienio reikalų ministro G. Landsbergio kreipimąsi į tarptautinių organizacijų vadovus dėl  gegužės 23 d. priverstinio „Ryanair“ lėktuvo reiso nutupdymo Minske bei žurnalisto R. Pratasevičiaus neteisėto sulaikymo. Taip pat akcentuota ir nelegalios migracijos iš Baltarusijos teritorijos į Lietuvą keliama grėsmė.

  Jungtinių Tautų vadovas A. Guterres visapusiškai parėmė Lietuvos dalyvavimą JT taikos palaikymo misijose. Pokalbyje apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje JT vadovas pabrėžė Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO), kuri yra JT specializuota agentūra, būsimų išvadų dėl priverstinai nutupdyto „Ryanair“ orlaivio svarbą.

  Lietuvos atstovas pažymėjo ir Lietuvos Vyriausybės programoje svarbų dėmesį teikiamam žmogaus teisių užtikrinimui, kurį įgyvendiname ir Lietuvai sėkmingai pirmininkaujant JT Vaikų fondo (UNICEF) Vykdomajai Valdybai, bei siekį tapti JT Žmogaus teisių tarybos nare 2022-2024 m.   

  Lietuvos atstovas taip pat pasveikino antros kadencijos JT Generalinio Sekretoriaus pareigose siekiantį A. Guterres su šiandien, birželio 8 dieną, JT Saugumo Tarybos paskelbtu pritarimu A. Guterres kandidatūrai. Tikimasi, kad ateinančią savaitę JT Generalinė Asamblėja priims teigiamą sprendimą dėl antrosios Generalinio Sekretoriaus kadencijos.  Generalinis Sekretorius pažymėjo, kad tikisi aplankyti tris Baltijos valstybes dar iki šių metų pabaigos.

  Lietuva ir kitos Baltijos valstybės šių metų rugsėjo 17 dieną švęs narystės Jungtinėse Tautose 30-metį.

  1946-ais metais įkurtos Jungtinės Tautos užtikrina tarptautinės sistemos daugiašališkumą ir JT Chartijoje įtvirtintų nuostatų laikymąsi. Dabartinis JT vadovas A. Guterres daug dėmesio skiria JT reformoms, kuriomis siekiama šios organizacijos valdymą padaryti inovatyviu, taikant skaitmeninius įrankius, didelių duomenų analizę.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha