Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų vadovui

Sukurta 2021.06.04 / Atnaujinta 2021.06.04 16:22
   Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų vadovui
   Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų vadovui

   Birželio 3 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas Juntinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) įteikė skiriamuosius raštus JT Generaliniam Sekretoriui Antonio Guterres.

   Susitikime ambasadorius R. Paulauskas perdavė Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimus bei pabrėžė veiksmingo daugiašališkumo, kurio centre – Jungtinės Tautos, užtikrinimo svarbą, JT Chartijoje įtvirtintų tarptautinės teisės principų ir teisės viršenybės laikymąsi. Ambasadorius R. Paulauskas atkreipė dėmesį į įtemptą situaciją regione ir Lietuvos siekį kartu su JT vadovybe užtikrinti regioninį saugumą.

   Susitikimo metu ambasadorius R. Paulauskas pakartojo Lietuvos vadovų kvietimą Jungtinių Tautų vadovui aplankyti Lietuvą artimiausiu laiku. JT Generalinis Sekretorius patikino, kad ieško progos įgyvendinti savo pažadą, kuris buvo atidėtas dėl pandemijos.

   Lietuva ypatingą dėmesį Jungtinėse Tautose skiria žmogaus teisių, ypač moterų ir vaikų teisėms, žurnalistų ir kitų civilių saugumui ginkluotuose konfliktuose užtikrinimui. Taip pat kartu su kitomis JT narėmis dalyvauja siekiant konfliktų Europos regione sprendimo bei dalyvauja JT taikos palaikymo misijose ir operacijose, tokiose kaip JT taikos palaikymo misija Malyje (MINUSMA. Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su kitomis šalims, siekdama JT Darnaus vystymosi tikslų (Darbotvarkė 2030) įgyvendinimo, didelį dėmesį skiria kovai su klimato kaita, skaitmenizacijos plėtrai.

   Lietuvos nuolatinis atstovas JT šiuo metu pirmininkauja JT Vaikų fondo (UNICEF) Vykdomajai Valdybai. Lietuva yra JT Lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinio (UN Women) Vykdomosios Valdybos narė, taip pat kandidatuoja į JT Žmogaus teisių tarybą (2022-2024 m.)

   Jungtinės Tautos – tarptautinė universali organizacija, sukurta 1945 m. spalio 24 d., San Franciske, JAV. Lietuva tapo nare 1991 m. rugsėjo 17 d. JT narėmis šiuo metu yra 193 valstybės.

   Ambasadorius R. Paulauskas yra septintasis Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha