Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis: su mūsų visų parama Ukraina gali – ir turi – laimėti šį karą

Sukurta 2023.02.28 / Atnaujinta 2023.02.28 00:40
  Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis: su mūsų visų parama Ukraina gali – ir turi – laimėti šį karą

  Vasario 24 dieną  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo aukšto lygio Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje dėl taikos ir saugumo Ukrainoje. Prieš prasidedant posėdžiui surengta Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų spaudos konferencija.

  „Prieš metus klydome, dvejodami, ar Ukrainai pavyks atsilaikyti, ar Kyjivui pavyks atsilaikyti. Šiandien privalome liautis abejoję, ar Ukraina gali laimėti šį karą mūšio lauke. Su mūsų visų parama Rusijos pajėgos gali - ir privalo - būti išstumtos iš Ukrainos teritorijos tarptautiniu lygiu pripažintų sienų ribose: Ukrainos pergalė yra būtina prielaida ilgalaikei taikai“, – pabrėžė ministras. “Kinijos ‘taikos’ planas remiasi pavojinga pasaulio tvarkos vizija, kurioje šalis gali turėti tiek suvereniteto, teritorijos ir saugumo, kiek jai leidžia jos didesnė kaimynė. Tai nėra taikos vizija”, – teigė G. Landsbergis.

  Bendrame Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) pareiškime pažymima, kad Rusija, su bendrininkės Baltarusijos pagalba, ignoruoja tarptautinės bendruomenės, JT Generalinio Sekretoriaus ir Tarptautinio teisingumo teismo raginimą nutraukti karo veiksmus ir toliau siekia jėga pakeisti suverenios kaimyninės valstybės sienas, savo veiksmais keldama realią grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui. Negalėdama palaužti Ukrainos mūšio lauke, Rusija tęsia brutalius žmogaus teisių pažeidimus ir terorizuoja civilius gyventojus.

  Šiaurės−Baltijos valstybės pareiškime pabrėžė visapusiškai remiančios tarptautines pastangas patraukti Rusijos vadovus ir kitus atsakingus asmenis atsakomybėn už barbariškus nusikaltimus bei paragino toliau stiprinti karinę ir kitokią paramą Ukrainai, įgyvendinančiai savigynos teisę. NB8 dar kartą paragino tarptautinę bendruomenę atsakingai vertinti Rusijos skleidžiamą dezinformaciją, ypač maisto ir energetinio saugumo klausimais, kurios tikslas – nukreipti dėmesį nuo Rusijos vykdomų nusikaltimų ir pateisinti agresiją.­­

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha