Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prezidentas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje: mūsų pareiga – apginti pasaulio tvarką nuo destrukcijos karo

Sukurta 2023.09.20 / Atnaujinta 2023.09.21 17:50
  Prezidentas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje: mūsų pareiga – apginti pasaulio tvarką nuo destrukcijos karo

  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Niujorke kalbėjo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos atvirame posėdyje dėl Ukrainos.

  Kreipdamasis į JT Saugumo Tarybos narius Lietuvos vadovas priminė, kad prieš 574 dienas nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė pradėjo neišprovokuotą karinę invaziją į nepriklausomą, suverenią Ukrainos valstybę. Pasak Prezidento, ši invazija – tarptautinės bendruomenės abejingumo pasekmė.

  „Rusija savo brutalų karą pradėjo jau prieš daugiau nei devynerius metus. Silpnas tarptautinės bendruomenės atsakas leido agresijai plisti ir augti. Tai mus atvedė iki didžiausio karinio konflikto Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos“, – sakė Prezidentas.

  Šalies vadovas teigė, kad tarptautinės bendruomenės pareiga yra apginti nuo Rusijos destruktyvaus karo daugiašališkumo principus ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką.

  Pasak Lietuvos vadovo, Ukrainos pergalė yra vienintelis kelias link ilgalaikės taikos ir stabilumo pasaulyje. Lietuvos vadovas JT Saugumo Tarybos posėdyje pristatė būtinas sąlygas tam pasiekti: tai Ukrainos teritorinio vientisumo atstatymas, visiškas Rusijos karinių pajėgų išvedimas iš Ukrainos teritorijos, Rusijos kaltės pripažinimas vykdant karo ir agresijos nusikaltimus Ukrainos ir atsakomybė už juos bei įpareigojimas sumokėti už Ukrainos atstatymą.

  Prezidento komunikacijos grupė

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha