Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
104900_26f742ab478b4ee331aae7a58e34b141.png

Sausio 13 dieną vykusiame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl taikos ir saugumo Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas priminė Saugumo Tarybos narėms Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvos Respubliką aukas, taip simboliškai pagerbdamas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
Paulauskas.jpg

Spalio 31 dieną įvyko Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl 2021 m. gegužės 23 d. tarptautinio incidento Baltarusijai priverstinai nutupdžius „Ryanair“  keleivinį lėktuvą reisas FR 4978. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (ST) narių Albanijos bei JAV prašymu šis klausimas buvo svarstomas pagal ST darbotvarkės punktą „Grėsmės tarptautinei taikai ir saugumui“. Tarptautinės civilinės aviacijos (ICAO) Tarybos pirmininkas Salvatore Sciacchitano pristatė š.m. rugsėjo mėn. patvirtintas ICAO tyrimo išvadas. Šiuo tarptautiniu tyrimu Baltarusijos institucijos pripažintos pažeidusios daugiašales aviacijos saugumą reguliuojančias Monrealio ir Čikagos konvencijas ir taip sukėlusios grėsmę civilinei aviacijai. Taip pat atkreiptas dėmesys į nepilną Baltarusijos įsitraukimą atliekant tyrimą.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »

Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, remiamas Latvijos, Estijos ir Čekijos, pareiškė Gabonui protestą dėl Lietuvai nesuteiktos galimybės dalyvauti ir pasisakyti Saugumo Tarybos posėdyje. Lietuva šiame posėdyje turėjo kalbėti Baltijos šalių bei Čekijos vardu.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
103953_34f9e59211efe10fcd775e28301b1b9c.jpg

Ministro G. Landsbergio pasisakymas Baltijos šalių vardu JT Saugumo Tarybos susitikime 2022 metų rugsėjo 22 dieną.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
FTJStnxaAAAKz8n.jpg

Gegužės 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Dr. Mantas Adomėnas dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos aukšto lygio atviruosiuose debatuose dėl konfliktų ir pasaulinio maisto saugumo, kuriuose pasisakė Lietuvos, Estijos ir Latvijos vardu. Atviriesiems debatams pirmininkavo JAV Valstybės sekretorius Anthony Blinken.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba » Kitos naujienos »

Gegužės 5 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame taikai ir saugumui Ukrainoje, Baltijos šalys akcentavo Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes globaliai maisto saugumo situacijai ir paragino Saugumo Tarybą, JT valstybių bendruomenę bei atsakingas Jungtinių Tautų agentūras užtikrinti saugų ukrainietiškų grūdų gabenimą iš Rusijos užgrobtų ir blokuojamų Ukrainos jūros uostų.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba » Kitos naujienos »

Balandžio 19 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo tarybos posėdyje, skirtame taikos ir saugumo palaikymo Ukrainoje bei bėgančių nuo karo ir šalies viduje perkeltųjų asmenų klausimais, perskaitytas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareiškimas dėl Rusijos vykdomos agresijos.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
102497_cd3b39ecaaf125ee5d1a7c00377399cd.jpg

Balandžio 5 dieną Šiaurės ir Baltijos valstybės (NB8) išplatino bendrą pareiškimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai, kuriame pasmerkė Rusijos Ukrainoje vykdomus žiaurius nusikaltimus prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą ir pakartotinai pareikalavo Rusijos nutraukti neteisėtą ir neišprovokuotą karą prieš Ukrainą.

Saugumo Taryba » Kitos naujienos »

Lietuva, Latvija ir Estija šią savaitę išplatino du bendrus pareiškimus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai dėl Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą, kuriuose reikalavo užtikrinti, kad Rusija ir visi šios šalies atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn už vykdomus grubius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus Ukrainoje bei ragino siekti efektyvesnio tarptautinės bendruomenės veikimo užtikrinant civilių apsaugą karo zonose ir atliepiant nuolat augančius humanitarinės pagalbos poreikius šalyje.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »

Mr. President,

I have the honour to speak on behalf of Latvia, Lithuania and my own country, Estonia.

We thank the briefers for their clear and fact-based updates.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha