Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
UNSC.jpg

Birželio 18 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje dėl birželio 15–16 dienomis įvykusios Ukrainos taikos konferencijos sprendimų ir humanitarinės situacijos Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas išsakė palaikymą Ukrainos taikos formulės principams.

Saugumo Taryba » Humanitariniai klausimai » Kitos naujienos »

Seimas, pritardamas Lietuvos pozicijai, kad šiandien svarbiausias globalios darbotvarkės klausimas yra taikos ir saugumo užtikrinimas ir taisyklėmis grįsta pasaulio tvarka, neatskiriama nuo globalių institucijų efektyvaus veikimo užtikrinimo, priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos pozicijos Jungtinių Tautų (JT) aukščiausiojo lygio susitikime dėl ateities.

Kitos naujienos »

Š. m.  gegužės 23 d.  JT Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, pagal kurią liepos 11-oji paskelbta kasmet minima tarptautine Srebrenicos genocido prieš Bosnijos musulmonus aukų atminimo diena. Už rezoliuciją balsavo 84 Jungtinių Tautų valstybių narių, įskaitant Lietuvą.

Generalinė Asamblėja » Kitos naujienos »
amb.jpg

Balandžio 11 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas, kalbėdamas trijų Baltijos valstybių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – vardu JT Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos ir JT Generalinės Asamblėjos posėdyje griežtai pasmerkė pastaruoju metu suintensyvėjusias Rusijos karines atakas prieš Ukrainos civilius ir civilinę infrastruktūrą ir pareikalavo JT tyrimo dėl JT Saugumo Tarybos rezoliucijas pažeidžiančio ginklų tiekimo Rusijai.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba » Generalinė Asamblėja »
108312_3738e8a3991038216fd77a98bfd0fa9e.jpg

Vasario 23 dieną, Rusijos invazijos į Ukrainą antrųjų metinių išvakarėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos vardu.

Saugumo Taryba »
108311_be8c02c1d70757c341fbaa067b8f682f.jpg

Vasario 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke (JAV) pasisakė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos specialiojoje sesijoje dėl padėties laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba » Generalinė Asamblėja »
108304_d8f3ee55758ed9fbfe2f03db64ede3f9.jpg

Vasario 22 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas, su Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujama delegacija besilankantis Jungtinėse Tautose (JT), Niujorke, susitiko su aukštais JT ir kitų šalių pareigūnais, siekiant toliau telkti tarptautinės bendruomenės paramą praėjus jau antriems Rusijos agresijos prieš Ukrainą metams. Susitikimų metu daugiausia dėmesio buvo skiriama JT atsako į Rusijos agresijos prieš Ukrainą, JT Saugumo Tarybos reformos ir daugiašališkumo stiprinimo klausimams. 

Kitos naujienos »
WhatsApp Image 2024-01-22 at 11.44.59.jpeg

Sausio 22 dieną Europos Sąjungos (ES), Ukrainos ir bendraminčių iniciatyva įvyko spaudos konferencija prieš Rusijos prašymu surengtą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį dėl ginklų tiekimo Ukrainai.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
107734_62285f2e7e69291b059f6a6f15668447.jpg

Gruodžio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas su darbo vizitu lankėsi Jungtinėse Tautose (JT) Niujorke, kur su aukštais JT pareigūnais aptarė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei JT iniciatyvas, padedančias įveikti karo pasekmes, įskaitant humanitarinę paramą. Taip pat aptarti JT reformos, pagarbos JT Chartijai ir žmogaus teisėms bei daugiašališkumo stiprinimo klausimai.

Kitos naujienos »

Lietuvos Respublikos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (toliau - Misija) kviečia Lietuvos Respublikos piliečius ir lietuvių kalbą mokančius Europos Sąjungos ir NATO šalių piliečius atlikti praktiką Misijoje, kurios metu būtų suteikiama galimybė pasisemti praktinių žinių, reikalingų darbui tarptautinių santykių srityje, pagilinti žinias apie Jungtinių Tautų sistemos veiklą, susipažinti su atstovavimo Lietuvai šioje organizacijoje specifika, įgyti daugiašalės diplomatijos patirties.

Kitos naujienos »
resize_1920x1200_d1_rdackus_dsc_2770.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba JT Generalinės Asamblėjos 78-ojoje sesijoje 2023 m. rugsėjo 20 d.

Kalbos, pareiškimai » Generalinė Asamblėja »
F6haDdTX0AAc-Xj.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Niujorke kalbėjo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos atvirame posėdyje dėl Ukrainos.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
F6eXObXXkAAfkCH.jpg

Šiandien, Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos Aukšto lygio savaitės metu vykusioje pasirašymo ceremonijoje, Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis Lietuvos vardu pasirašė Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencija grindžiamą susitarimą dėl jūrų biologinės įvairovės išsaugojimo ir tausaus jos naudojimo nacionalinei jurisdikcijai nepriklausančiuose rajonuose (toliau – BBNJ (angl. Biodiversity Beyond National Jurisdiction) susitarimas). Lietuva yra viena iš 52 valstybių, prisijungusių prie Didelio užmojo koalicijos dėl BBNJ (High Ambition Coalition on BBNJ) ir sutarties pasirašymas, kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, leis pradėti sutarties ratifikacijos procesą.

Kitos naujienos »
WhatsApp Image 2023-08-24 at 17.18.06.jpeg

Rugpjūčio 24 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame taikai ir saugumui Ukrainoje, Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, kalbėdamas Baltijos valstybių Estijos, Latvijos ir Lietuvos vardu, pabrėžė, kad Rusijos neteisėto karo prieš Ukrainą metu vykdomos tikslingos atakos prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą yra karo nusikaltimas. 

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha