Lietuvos ambasadorė JT pristatė sankcijų komiteto CAR pasiekimus
Liepos 11 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė atvirame JT Saugumo Tarybos posėdyje pristatė Lietuvos vadovaujamo sankcijų komiteto Centrinės Afrikos Respublikai (CAR) veiklą. “Siekiame užtikrinti, kad CAR sankcijų komitetas veiksmingai prisidėtų prie JT Saugumo Tarybos, JT misijos Centrinėje Afrikos Respublikoje (MINUSCA) ir kitų tarptautinių partnerių pastangų, kovojant su smurto protrūkiu šioje Afrikos valstybėje”, - posėdyje teigė komiteto pirmininkė ambasadorė R. Murmokaitė.
Kalbėdama apie svarbiausius komiteto pasiekimus šiais metais, Lietuvos nuolatinė atstovė išskyrė susitikimą su JT generalinio sekretoriaus specialiąja atstove vaikų ginkluotuose konfliktuose klausimais Leila Zerrougui ir atstove seksualinio smurto ginkluotuose konfliktuose klausimais Zainab Bangura. Sankcijų komiteto nariai paragino abi pareigūnes teikti komitetui informaciją apie asmenis, atsakingus už vaikų įtraukimą į ginkluotą konfliktą ir naudojančius seksualinį smurtą kaip konflikto priemonę. Komiteto nariai sutarė, kad sankcijų taikymas šiems asmenims dar kartą patvirtintų tarptautinės bendruomenės pasiryžimą netoleruoti CAR vykdomų pažeidimų ir užtikrinti atsakomybę už vykdomus nusikaltimus. Ambasadorė R. Murmokaitė posėdžio dalyviams trumpai pristatydama sankcijų komiteto ekspertų grupės veiklos ataskaitą, atkreipė dėmesį, kad neteisėta gamtinių išteklių gavyba ir prekyba jais yra vienas pagrindinių ginkluotų grupių Centrinėje Afrikos Respublikoje finansavimo šaltinių.
Lietuva CAR sankcijų komitetui pirmininkauja nuo 2014 metų sausio 1 dienos.