Lietuvos nuolatinės misijos JT atstovai pasveikino pirmąjį JAV perbėgusį lietuvį
Rugpjūčio 21 dieną daugiau nei 5000 kilomentrų nuo Los Andželo iki Niujorko įveikęs Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys Aidas Ardzijauskas finišavo Niujorko Centriniame parke, kur jį pasitiko Lietuvos nuolatinės misijos Jungtinėse Tautose, Lietuvos generalinio konsulato Niujorke atstovai ir lietuvių bendruomenės nariai.
"Šiemet minint 25-ąsias Baltijos kelio metines ši graži iniciatyva buvo dar viena galimybė priminti pasauliui apie Lietuvos valstybę. Dėkojame už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje ir Lietuvių Tautos vienybės puoselėjimą", sutikdama A. Ardzijauską sakė Lietuvos nuolatinės misijos Jungtinėse Tautose vadovės pavaduotoja Nida Jakubonė.
Renginyje dalyvave lietuvių bendruomenės sporto asociacijų atstovai A. Ardzijauskui įteikė statutlėlę ir medalius, padėkojo už jų įdirbį garsinant Lietuvos vardą.
A. Ardzijauskas - pirmasis lietuvis, perbėgęs Jungtines Amerikos valstijas. Bėgimą jis pradėjo birželio 19 dieną Los Andžele, baigė rugpjūčio 21 dieną Niujorke. A. Ardzijausko maršrutas kirto 11 JAV valstijų. Tokia bėgimo trasa nuo 1928 metų įveikta 9 kartus, o 1980 metais amerikietis Frankas Giannino jaunesnysis pasiekė Guinnesso rekordą, perbėgęs JAV per 46 dienas, 8 valandas ir 36 minutes.